Rodokmeny od mojedejiny.cz

 • Před fanoušky hrajeme víc srdcem. Pojeďte s námi do Liberce, vzkazuje Zach

  Jihostroj dokázal i podruhé vyrovnat semifinálovou sérii. V napínavé nedělní bitvě navíc musel ukázat charakter, když otočil stav zápasu z 1:2 na 3:2. „Jasně se ukázalo, že podpora fanoušků nás nesmírně zvedá a hrajeme víc srdcem. Čím víc fanoušků přijede do Liberce, tím máme větší šanci vybojovat finále extraligy,“ říká trenér Vojtěch Zach.
  20. Duben 2023 - 06:37
 • Rekordní návštěva na Jihostroji! Věřím, že fanoušci přijdou i v neděli, těší se Zach

  Takovou návštěvu zažila českobudějovická Sportovní hala naposledy při Lize mistrů v sezoně 2019/20. Příznivci sportu z Českých Budějovic a okolí přišli volejbalistům na pomoc v klíčovém zápase play-off a měli velký podíl na tom, že Jihostroj vyrovnal stav semifinálové série s Libercem. „Bylo to fantastické. Lidé nám přišli pomoct a moc jim za to děkujeme!“ vzkazuje trenér Vojtěch Zach.
  Tz
  11. Duben 2023 - 10:34
 • Ondrovič přidá šestou sezonu v Jihostroji! Mezi cizinci bude rekordmanem

  Vrchol sezony ve volejbalové extralize se teprve blíží, už nyní ale probíhá stavba týmu na příští sezonu. V kádru Jihostroje nebude ani v ročníku 2023/24 chybět Peter Ondrovič, který si svými výkony řekl o prodloužení smlouvy. Stane se prvním cizincem, který v klubu odehraje více než pět sezon! Jihostroj zahajuje play-off v pátek od 20:15 ve Sportovní hale.
  tz
  15. Březen 2023 - 08:01
 • Srdcař Jihostroje slaví 50 let. Masér Filip Hoch strávil u volejbalistů půl života

  Masér a kustod, který se stará volejbalistům o veškerý servis. Dobrá duše, díky které v Jihostroji dlouhá léta funguje vyhlášená rodinná atmosféra. Už čtvrtstoletí působí Filip Hoch alias Křápa v českobudějovickém klubu. „V Jihostroji jsem nechal kus svého života i svého srdce. Možná je to víc než druhý domov, je to spíš první domov, protože jsem tady víc než doma,“ usmívá se.
  TZ
  22. Únor 2023 - 18:14
 • Chtěla bych pro karate dokázat totéž, co Lukáš Krpálek v judu

  Příběh karatistického klubu TJK České Budějovice jakoby vypadl z filmu o samurajích. Dosud největší legenda těchto budějovických karatistů Jiří Faktor měl jeden sen, jehož se snažil dosáhnout se svým svěřencem Miroslavem Hýskem. Tím snem bylo uspět na mistrovství světa. Na vyplnění tohoto snu dřeli Faktor s Hýskem roky. Během nich Mistr zestárl, jeho svěřenec taky a sám stanul ve vedení mnoha medailemi ověnčeného karate klubu.
  Šimon Felenda
  25. Leden 2023 - 16:35
 • Jiří Němec sní o paralympiádě

  Co se mu stalo, ví jen z doslechu. Jiří Němec skončil na vozíku, jeho život se změnil během vteřiny. Jako nadšený sportovec se musel něčím zabavit, a tak objevil sportovní střelbu. Má teď jeden velký sportovní sen: paralympiádu ve Francii v roce 2024.
  Adéla Nováková, Foto: Milan Havlík
  16. Leden 2023 - 16:55
 • KRUMLOVSKÁ 11 - Svatomartinský dobročinný běh

  V neděli 13. listopadu 2022 se uskuteční 4. oficiální ročník běžeckého klání pod názvem KRUMLOVSKÁ 11. Můžete se těšit na tradiční trasy, svatomartinskou husu i koupel v hornobránském rybníce.
  19. Říjen 2022 - 10:20
 • Jak vychovat šampiona

  Možná jste ten dokument viděli. Film režisérky Eriky Hníkové „Každá minuta života“ přiblížil život mladých slovenských rodičů, kteří vedou svého syna od útlého věku k možnému budoucímu životu profesionálního sportovce. A vyvolal ve společnosti diskusi na téma výchovy: Co je špatně? Do jaké míry nechat dítěti volnost a do jaké mu program nalinkovat? Jak jako rodič přispět ke zrození reprezentanta, který by dělal radost celému národu? Možným ukazatelem, jak by práce s talentovanými dětmi mohla vypadat, je příběh sportovně založené rodiny z jihu Čech.
  Michal Špírek, Foto: Milan Havlík
  03. Říjen 2022 - 10:00
 • Jihostroj má náhradu za Schoutena. Přichází univerzál van Schie

  Poslední akvizicí Jihostroje se stal Nizozemec Stijn van Schie. Poslední tři sezony hrál za současného belgického mistra Knack Roeselare, kde začínal jako smečař, ale postupně se vyprofiloval jako univerzál. Na jihu Čech střídá jiného hráče nizozemské národnosti – Caseyho Schoutena.
  tz
  01. Červen 2022 - 19:41