Rodokmeny od mojedejiny.cz

 • Sport, který fascinuje svět

  Podvodní ragby se poprvé objevilo počátkem 60. letech minulého století v Německu. Původně se jednalo o zpestření výcviku potápěčů. Postupem času se z toho stal opravdový sport, který na přelomu 70. a 80. let dorazil i do Českých Budějovic. Zdejší klub Podvodní ragby PF České Budějovice slaví 44. výročí. 
  Lenka Štifterová
  20. Listopad 2023 - 20:13
 • KRUMLOVSKÁ 11 - Svatomartinský dobročinný běh už brzy!

  V neděli 12. listopadu 2023 se uskuteční 5. ročník běžeckého klání pod názvem KRUMLOVSKÁ 11. Ta nabízí jako každý rok trasy a program pro děti, rodiny i dospělé, pro mladší i starší, pro zdatné i méně zdatné běžce.
  23. Říjen 2023 - 08:41
 • V pondělí začíná Jihostroj ve Sportovní hale finále volejbalové extraligy

  Po senzačním vítězství v semifinále si České Budějovice opět po dvou letech zahrají o extraligový titul ve volejbale! Naprosto klíčovou součástí úspěchu jsou fanoušci, na které bude Jihostroj opět spoléhat. Buďte u toho ve Sportovní hale! Vstupenky na první i třetí finálový zápas jsou v prodeji na www.volejbalcb.cz.
  Tz
  24. Duben 2023 - 09:22
 • Před fanoušky hrajeme víc srdcem. Pojeďte s námi do Liberce, vzkazuje Zach

  Jihostroj dokázal i podruhé vyrovnat semifinálovou sérii. V napínavé nedělní bitvě navíc musel ukázat charakter, když otočil stav zápasu z 1:2 na 3:2. „Jasně se ukázalo, že podpora fanoušků nás nesmírně zvedá a hrajeme víc srdcem. Čím víc fanoušků přijede do Liberce, tím máme větší šanci vybojovat finále extraligy,“ říká trenér Vojtěch Zach.
  20. Duben 2023 - 06:37
 • Rekordní návštěva na Jihostroji! Věřím, že fanoušci přijdou i v neděli, těší se Zach

  Takovou návštěvu zažila českobudějovická Sportovní hala naposledy při Lize mistrů v sezoně 2019/20. Příznivci sportu z Českých Budějovic a okolí přišli volejbalistům na pomoc v klíčovém zápase play-off a měli velký podíl na tom, že Jihostroj vyrovnal stav semifinálové série s Libercem. „Bylo to fantastické. Lidé nám přišli pomoct a moc jim za to děkujeme!“ vzkazuje trenér Vojtěch Zach.
  Tz
  11. Duben 2023 - 10:34
 • Ondrovič přidá šestou sezonu v Jihostroji! Mezi cizinci bude rekordmanem

  Vrchol sezony ve volejbalové extralize se teprve blíží, už nyní ale probíhá stavba týmu na příští sezonu. V kádru Jihostroje nebude ani v ročníku 2023/24 chybět Peter Ondrovič, který si svými výkony řekl o prodloužení smlouvy. Stane se prvním cizincem, který v klubu odehraje více než pět sezon! Jihostroj zahajuje play-off v pátek od 20:15 ve Sportovní hale.
  tz
  15. Březen 2023 - 08:01
 • Srdcař Jihostroje slaví 50 let. Masér Filip Hoch strávil u volejbalistů půl života

  Masér a kustod, který se stará volejbalistům o veškerý servis. Dobrá duše, díky které v Jihostroji dlouhá léta funguje vyhlášená rodinná atmosféra. Už čtvrtstoletí působí Filip Hoch alias Křápa v českobudějovickém klubu. „V Jihostroji jsem nechal kus svého života i svého srdce. Možná je to víc než druhý domov, je to spíš první domov, protože jsem tady víc než doma,“ usmívá se.
  TZ
  22. Únor 2023 - 18:14
 • Chtěla bych pro karate dokázat totéž, co Lukáš Krpálek v judu

  Příběh karatistického klubu TJK České Budějovice jakoby vypadl z filmu o samurajích. Dosud největší legenda těchto budějovických karatistů Jiří Faktor měl jeden sen, jehož se snažil dosáhnout se svým svěřencem Miroslavem Hýskem. Tím snem bylo uspět na mistrovství světa. Na vyplnění tohoto snu dřeli Faktor s Hýskem roky. Během nich Mistr zestárl, jeho svěřenec taky a sám stanul ve vedení mnoha medailemi ověnčeného karate klubu.
  Šimon Felenda
  25. Leden 2023 - 16:35
 • Jiří Němec sní o paralympiádě

  Co se mu stalo, ví jen z doslechu. Jiří Němec skončil na vozíku, jeho život se změnil během vteřiny. Jako nadšený sportovec se musel něčím zabavit, a tak objevil sportovní střelbu. Má teď jeden velký sportovní sen: paralympiádu ve Francii v roce 2024.
  Adéla Nováková, Foto: Milan Havlík
  16. Leden 2023 - 16:55