Rodokmeny od mojedejiny.cz

 • Ženský svět - Latéčkový táta

  Ráno si uvaříš kafe, a dopíjíš ho večer studené. Nejčastější klišé vystihuje náročnost mateřské, které se v našich končinách ještě pořád – nepochopitelně – říká dovolená. Pro ženy přišel čas setřást ze sebe tu trapnou roli oběti a začít věci měnit.
  Kateřina Hůlková
  19. Říjen 2021 - 09:52
 • Ženský svět: Zneužitá Sněhurka

  Už se zdálo, že nejvýživnější novinkou, kterou v to úterý připravila Česku politická scéna, bude comeback ministra Adama Superstar Vojtěcha. Ale ono ne. Dva nezávislé internetové deníky přišly ve společném článku s bombou, která rozmetala nadějnou kariéru mladého politika z TOP Dominika Feriho. Téma pro Ženský svět.
  Kateřina Hůlková
  27. Srpen 2021 - 07:34
 • ŽENSKÝ SVĚT: Ženy si překousaly provaz

  Přesně stovku let poté, co české a americké ženy získaly volební právo, je zastoupení žen v české politice mizerné. Přesto se objevují náznaky, že by se i český bílý heterosexuální muž-politik měl začít bát o svoji pozici. A náznaky toho, že konečně voličky-ženy, pracující v pečujících oborech a maminky dětí, stále ještě diskriminované i v odměnách za práci, budou mít své zástupkyně v politice a že se tak konečně někdo postaví za jejich zájmy.
  Kateřina Hůlková
  09. Únor 2021 - 12:25