Rodokmeny od mojedejiny.cz

 • Tři novinky z muzea

  Jaké jsou knižní novinky z produkce Jihočeského muzea v Českých Budějovicích?
  Jan Štifter
  15. Červen 2022 - 17:44
 • Je důležité obklopovat se krásou i ji vytvářet

  Jak souvisí rozvoj turistiky a krajinomalby? Proč může být snadno přehlédnutelný detail klíčem k pochopení celého díla? Na koho se zaměřuje edukace v galeriích? Odpovědi na tyto a další otázky jsou cestou k tomu, aby návštěvníci galerií objevili souvislosti, které vyprávějí příběhy obrazů, soch a dalších artefaktů. V Alšově jihočeské galerii jim spoustu různorodých příležitostí, jak poznávat a také vlastnoručně tvořit, dává edukační oddělení, které vede Andrea Chrastinová.
  Alena Binterová, Foto: Milan Havlík
  09. Červen 2022 - 19:47
 • Léto v Trhových Svinech: Lednická, Svěcený i Hácha

  Literatura, historie, turistika… Na letošní kulturní léto v Trhových Svinech na Českobudějovicku si rezervujte ideálně celou dovolenou. Do města přijíždějí přední čeští spisovatelé, odehraje se tu konference věnovaná Emilu Háchovi, na programu je vystoupení Jaroslava Svěceného, festival dechové hudby i vycházky za mordy za časů Rakouska-Uherska.
  Petra Vicková
  06. Červen 2022 - 07:31
 • Sudy ve vodě

  Filmový publicista Pavel Horáček a jeho další příspěvek do jarního speciálu časopisu Barbar!
  10. Květen 2022 - 10:08
 • Úpravy českobudějovického náměstí? Přichystána jsou setkání s veřejností prostřednictvím workshopů

  Náměstí Přemysla Otakara II. je nejvýznamnějším veřejným prostranstvím v Českých Budějovicích. Je to také místo setkávání, místo, které naše město reprezentuje. Jak by ale mohlo vypadat, pokud bychom dopřáli více prostoru lidem a jejich aktivitám a alespoň částečně omezili dopravu v historickém centru? Takto se ptají na webu centrumvklidu.cz.
  tz
  26. Duben 2022 - 12:58
 • Svět komiksu s Davidem Janem Žákem: Měsíční tvář

  Nedávným vydavatelským činem Nakladatelství CREW v edici Mistrovských děl evropského komiksu je světově proslulá sága Měsíční tvář, vycházející ve frankofonním světě mezi lety 1992–2004.
  David Jan Žák
  21. Březen 2022 - 15:55
 • Chuťovky: Dobrá detektivka i doudlebská večeře

  Je libo originální cestopis, neobyčejnou detektivku nebo sondu do kuchyně našich předků? Přinášíme tipy na knižní novinky z velkých vydavatelských domů i od drobných nakladatelů.
  Alena Binterová, Jan Štifter
  16. Březen 2022 - 16:09
 • Poklady si zaslouží laskavou péči

  Bohaté sbírky Alšovy jihočeské galerie umožňují vytvářet výstavy, které představují umělecká díla v souvislostech. Díky tomu návštěvníci snáz pochopí, v jaké době a proč vznikla, kdo autora inspiroval a v čem vlastně spočívá hodnota jeho díla. Takové výstavy rád připravuje vedoucí oddělení konzervace a ochrany sbírek David Kubec, který je zároveň kurátorem sbírky plastik AJG.
  Alena Binterová Foto: Milan Havlík
  01. Březen 2022 - 15:47