Rodokmeny od mojedejiny.cz

 • Komiksový svět Davida Jana Žáka - Usagi Yojimbo

  Dnes už mohu s čistým srdcem, rukama i nohama říct, že komiks japonskoamerického scenáristy a kreslíře Stana Sakaie „Usagi Yojimbo“ je mou láskou na celý život. Nemohu si pomoci, ale musím číst dál a dál nová dobrodružství tohoto potulného samuraje, rónina bez pána, držet mu palce a bavit se nad kreslenými panely jako malý kluk. Má láska trvá již skoro dvacet let!
  13. Září 2023 - 15:55
 • HR Giger by jistě byl nadšený, že vystavuje v krásném zámku

  Když před dvaceti lety získala sochařka a scénografka Paulina Skavova státní švýcarské stipendium, díky němuž pak rok studovala na prestižní škole v Lucernu, netušila, jak hodně se jí budou zkušenosti a kontakty z této země hodit. Stála totiž u zrodu výstavy, která má ambici stát se hitem letošní letní sezony v zámecké jízdárně na Hluboké. Od června do listopadu tam Alšova jihočeská galerie představí dílo mistra stylu fantasy, švýcarského umělce Hanse Rudolfa „Ruedi“ Gigera, jenž mimo jiné navrhl filmového Vetřelce.
  Alena Binterová, Foto: Archiv AJG
  29. Srpen 2023 - 07:58
 • Vyhrajte dvě vstupenky do Českého Krumlova na balet Egon Schiele – Autoportrét

  Až do neděle 13. srpna uvádí Jihočeské divadlo před Otáčivým hledištěm v českokrumlovské zámecké zahradě moderní balet Egon Schiele – Autoportrét. Ústředním tématem je tvorba a život expresionistického génia Egona Schieleho, rakouského malíře, který žil krátkou dobu v Českém Krumlově a ztvárnil toto město na svých světoznámých obrazech.
  Alena Binterová, foto: Pavel Hejný
  08. Srpen 2023 - 09:14
 • Festival Krumlov připomene hudbu i osudy Židů, chystá také Nevážnou klasiku

  Dva mimořádné koncerty, které představí hudbu v netradičních souvislostech, chystá v tomto týdnu Festival Krumlov. Oba jsou založené na originálních nápadech: jeden připomene historický kontext, druhý představí klasiku zábavnou formou. Barbar připravil soutěž o dvě vstupenky na páteční koncert v Zámecké jízdárně.
  Alena Binterová
  01. Srpen 2023 - 09:36
 • Objevte středověk, navštivte Archeoskanzen Trocnov

  Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích otevřelo v dubnu letošního roku pro širokou veřejnost horní část středověkého Archeoskanzenu Trocnov – zemanský dvorec, který se nachází v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova. Návštěvníci mohou využít komentovaných prohlídek nebo se zúčastnit doprovodných akcí, jež probíhají celou sezonu 2023.
  26. Červenec 2023 - 09:58
 • Výměník1: Exploze kultury

  Svět venku jako by tam uvnitř neexistoval, stejně jako dům zvenčí nedává tušit, co všechno se v jeho v útrobách děje. Ten zvláštní industriální prostor, trochu schovaný mezi panelovými domy, přitom skýtá netušenou scénu budějovické kultury: Výměník1. Sídlí tady Kredance, ale přijíždějí sem umělci z celé republiky i světa, aby společně zažili jedinečnou explozi kultury.
  18. Červenec 2023 - 19:40
 • Festival Pasovarské tvrzení 2023 přispěje už potřetí na opravu tvrze

  Již 3. ročník benefičního FESTIVALU PASOVARSKÉ TVRZENÍ 2023 na podporu obnovy tvrze na Pasovarech (Světlík, okres Český Krumlov) se koná v prostoru u tvrze ve dnech 11. a 12. srpna 2023. Akci pořádá Spolek Z Pasovar, hudební a doprovodný program potrvá po oba dny, výtěžek z akce pokryje základní výdaje festivalu, zbytek jde na opravu sedm století staré památky.
  13. Červenec 2023 - 22:39