Rodokmeny od mojedejiny.cz

 • S láskou ke kraji aneb Co na srdci, to na jazyku

  S podzimem se otevírá novinka nazvaná Jihočeské tržiště, což je virtuální trh, kde mohou jihočeští zemědělci, producenti potravin a farmáři nabízet své produkty školám ve svém okolí. Cílem je zajistit do školních jídelen kvalitní jihočeské potraviny od lokálních výrobců, které chce projekt podpořit. O různých formách této podpory mluví ředitelka úřadu Regionální agrární komory Jihočeského kraje Hana Šťastná.
  Alena Binterová, Foto: Milan Havlík
  20. Říjen 2022 - 09:19
 • Mazané výlety

  Na Dívčáku, Kleti a v zoo už ji to nebavilo. Pustila se do objevování skrytých míst jižních Čech, a to ji drží dodnes. Markéta Mazancová, Jihočeška a máma tří dětí, svým během a toulavou povahou zahájila úspěšný projekt s názvem Mazané výlety.
  29. Srpen 2022 - 00:04
 • Nočním vlakem do Curychu, k horám i jezerům

  V osm večer nastoupit v Českých Budějovicích do vlaku, povečeřet, vyspat se, posnídat a po osmé ráno vystoupit ve švýcarském Curychu. Dvanáct hodin v pohybu, a přesto v klidu. Přijet do cíle dostatečně odpočatý na to, aby měl člověk hned chuť objevovat krásné město, anebo přestoupit do dalšího vlaku a vydat se do krajiny velehor, vodopádů, průzračných jezer a řek. Proč ne?
  Alena Binterová
  23. Květen 2022 - 10:07
 • Zimní cesty ven

  Výlety po adventních trzích jsme si museli odpustit, proč ale zůstávat celé dny doma? Teple se oblečte, vezměte děti a vzhůru na cesty! Ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu přinášíme několik tipů na zimní výlety, procházky, rozjímání i poznání tam, kde nemoc a omezení snad číhají jen z dálky.
  Petra Vicková
  13. Leden 2022 - 09:01
 • Podzim v báječném prostředí Rodinného areálu na Lipně

  Podzim krásně maluje barvami a k tomu pohádkově zdobí krajinu. Opravdu záležet si každoročně dává na Lipně, kde turistická sezona nikdy nekončí. I třetí roční období přináší pro všechny příchozí nezapomenutelné zážitky, které se dají prožít s rodinou i přáteli.
  14. Říjen 2021 - 13:50
 • Objevte to doma: jižní Čechy plné pokladů

  Poklady, na něž někdy zapomínáme. Pozoruhodná místa plná příběhů přímo za domem, popřípadě nedaleko. Jižní Čechy jsou láska na celý život, místo plné barev a odstínů, prostor, kde se potkává přítomnost s velkolepou minulostí. Každý region má trochu jinou příchuť: tady je šest oblastí, které byste rozhodně neměli minout.
  30. Září 2021 - 13:17
 • 5 x 3 tipy: Neznámé jižní Čechy

  Jižní Čechy, jeden z našich nejkrásnějších a nejrozmanitějších regionů s řadou historických měst, hradů a zámků, rozlehlou lipenskou přehradou, panensky čistými Novohradskými horami, soustavami rybníků a malebným venkovem, znáte jistě téměř dokonale. Věděli jste ale, že jsou rozděleny do menších turistických oblastí? Přinášíme tipy na prvních pět z nich, v každé jsme vybrali tři méně známá místa. Připoutejte se, vyrážíme.
  03. Září 2021 - 10:13
 • Poklady Blanského lesa: Objevte Zazděnou jeptišku

  Blanský les? Pro mnohé jen Kleť. Vydejte se na letní výpravu s archivářem Jiřím Cukrem, zavede vás na neznámá místa, zapadlé samoty, odhalí nečekané výhledy, uchrání vás od zástupů turistů. Vychutnejte si Blanský les v jeho tichosti a melancholickém klidu. A také s vědomím, že před vámi tato místa příliš očí nevidělo.
  Jiří Cukr
  29. Červenec 2021 - 10:54
 • Dvě tváře krajiny Čimelicka

  Denně tudy brázdí stovky aut po hlavním tahu z jihu na Prahu. Brzy vznikne opodál další část čtyřproudé silnice D4. I přes všechny tyto asfaltové šrámy a zářezy v sobě čimelická krajina stále nese hrdě a nezdolně pozůstatky barokních a romantických krajinářských úprav, které si nezadají co do hodnoty s mnohem známějšími komponovanými krajinami Čech.
  Beáta Tisucká, Foto: Petr Kubát
  13. Červenec 2021 - 11:12