Rodokmeny od mojedejiny.cz

 • Žitný mlýn se mění v unikátní bytový komplex

  Na dohled Českých Budějovic vzniká projekt, který nemá na jihu Čech obdoby: někdejší Žitný mlýn v Boršově nad Vltavou se mění v komplex nájemních bytů. V místě, kde ještě nedávno chátral opuštěný zámeček, se formuje rezidenční čtvrť. Propojuje historii se skutečně vysokými nároky na bydlení.
  12. Únor 2024 - 10:17
 • Marcel Kaštovský: Žij své sny

  Příběh úspěšného člověka, příběh úspěšné firmy. Marcel Kaštovský řídí společnost Vollmann MetalWorx, sídlící v Plané nad Lužnicí, a ve velmi otevřeném rozhovoru vzpomíná, jaké to bylo přijít do firmy s pošramocenou pověstí a přebudovat ji na moderní výrobu s architekturou 21. století. Rozhovor o práci, rodině a politice – o proměnách, protože čemu člověk věřil před deseti lety, nemusí už dneska vůbec platit.
  Jan Štifter, Foto: Richard Nowak
  04. Únor 2024 - 21:31
 • KOCHference přivítá 750 chlapů v Plzni

  Chceš mít doma milující ženu, která si tě váží, a děti, pro něž jsi vzorem hodným následování? Přijeď do Plzně na největší chlapskou konferenci v zemi. Organizují ji lektor Sláva Černý (k setkání sdělil více níže) a psycholog Milan Studnička z projektu Restart muže. Chlape, na jejich KOCHferenci se dozvíš víc!
  zBYNĚK KONVIČKA
  16. Leden 2024 - 08:57
 • Dálnice v Česku: Do 10 let chceme mít hotovo

  Kdy by mohla být hotová dálnice D3 i kolem Benešova a jak na stavbu dálnice reaguje Rakousko? Dočkáme se někdy spojnice i mezi Budějovicemi a Plzní nebo Brnem? Na tyto otázky odpovídal generální ředitel ŘSD Radek Mátl.
  jAN ŠTIFTER
  11. Leden 2024 - 19:01
 • Jihočeský příběh: data leží v šumavských lesích

  Pro FORPSI pracuje od začátku, stál u všech důležitých rozhodnutí – dnes je Milan Leszkow vedoucím oddělení správy IT infrastruktury, umístěného v datacentru v šumavské Ktiši. K čemu je IT infrastruktura, jaké objemy dat jsou zpracovávány a jak je to se zálohováním?
  10. Leden 2024 - 08:19
 • O čem píšeme v zimním čísle?

  Co nabízí podzimní speciál časopisu Barbar, který můžete zakoupit v jihočeských a západočeských trafikách? Pořídit si můžete časopis i v elektronické verzi! Předplatné pak zakoupíte na send.cz.
  12. Prosinec 2023 - 08:34
 • Fotokniha? Klidně za pár vteřin

  Dopoledne, polovina září – a z rádia se na přání volajícího začínají linout zvuky rolniček a první tóny notoricky známé vánoční melodie. Do Štědrého dne zbývají více než tři měsíce. A i přesto, že zlátnoucí krajina za okénky auta láká k procházce v holinkách a s košíkem v ruce, hlas americké zpěvačky odvádí myšlenky pod vánoční strom. Vůně jehličí, sváteční šaty a jemná nervozita při trhání ozdobného papíru. Jak symbolická byla hudební kulisa při cestě do kaplické firmy HAPPY FOTO Česko, ukazuje rozhovor s jednatelkou Michaelou Bílou Čížkovou.
  Eva Štifterová
  06. Prosinec 2023 - 16:05
 • Novinka v Budějovicích: studium filmové tvorby

  Vzdělávají děti od první třídy po maturitu a letos přišli s lákavou novinkou: budějovická škola EDUCAnet nově nabízí obor zaměřený na filmovou tvorbu. První prváci už nastoupili. O tom, co všechno obor přináší, hovořil v rozhovoru pro časopis Barbar ředitel školy František Šoltés.
  01. Prosinec 2023 - 00:28