Rodokmeny od mojedejiny.cz

 • Nečekejte. Nákup nemovitostí se vyplatí

  Když něco na trhu chybělo, museli to najednou mít všichni. Podobná je i situace na trhu s nemovitostmi. Ještě donedávna byl realitní boom. Koncem roku se situace změnila. Důvody jsou jednoduché: Kdo měl volné finanční zdroje, nemovitost už koupil. Banky přestaly potvrzovat výši kupní ceny, úrokové sazby šly nahoru, komplikovalo se i schvalování hypoték.
  Prezentace
  24. Květen 2022 - 13:00
 • Hlídat efektivně. A za půlku

  „Poslední dny trávím mimo jiné tím, že přepracovávám nabídky pro naše zákazníky. A dostáváme se na polovinu ceny. Samozřejmě tam, kde je to možné,“ říká jednatel společnosti PS Patrol Petr Schwarz. Podařilo se mu zpřístupnit systém, který lépe propojuje moderní technologii s profesionálním pultem centralizované ochrany.
  Prezentace
  20. Květen 2022 - 10:41
 • Desítky slunečnic rozzáří České Budějovice

  Více než 200 slunečnice rozdají ve čtvrtek 12. května lidem z Českých Budějovic pacienti s roztroušenou sklerózou (RS). Chtějí tak upozornit na svou nemoc, kterou v Česku trpí tisíce lidí. Akce se jmenuje Rozsviťme Budějce. Kromě slunečnic čeká na návštěvníky i doprovodný program, který odstartuje na náměstí Přemysla Otakara II. v 15 hodin.
  tz
  11. Květen 2022 - 08:18
 • Koronavirus byl příležitost pro změnu

  Trocha šílenství, ale přece jen více prozíravosti? Zatímco ostatní podniky zavíraly, Miroslav Magerstein se svým týmem budoval nové bistro. Je signálem, že i pandemie začala psát zajímavé gastronomické příběhy. Jak dva uplynulé roky změnily pohostinství, jak se dotkly hotelů, co už nikdy nebude jako dřív? „Po dvou letech pandemie zůstává řada městských hotelů zavřených nebo s průměrnou obsazeností do dvaceti procent. Pokud se v brzké době situace na poli cestování nestabilizuje, budeme svědky masivního úbytku ubytovacích kapacit. Přežijí ti, kteří mají nějakou přidanou hodnotu,“ říká v rozhovoru Miroslav Magerstein.
  Jan Štifter, Foto: Milan Havlík
  04. Květen 2022 - 16:18
 • Ráda bych řekla, že je to za námi

  Po covidu zpět do normálního života? Obchodní a nákupní centra vyhlížela dobu, kdy budou moci stejně jako dříve pozvat zákazníky do restaurací, obchodů a odpočinkových zón. „Naše centrum bylo i přes nejsilnější uzávěry vlivem silného zastoupení služeb a obchodů z kategorií potravin, domácnosti a podobně stále navštěvované. Díky tomu se zákazníci vrátili po skončení uzávěry rychleji do zbylých obchodů,“ říká manažerka IGY Centra České Budějovice Radka Rajnochová.
  Jan Štifter
  28. Duben 2022 - 12:54
 • Reality: Cenu dělá lokalita i příběh

  Tyhle tři dámy boří stereotypy o ženském kolektivu – jedna bez druhé nedá ani ránu. Potkali jsme se u kávy v neděli večer, když se vrátily ze společné lyžovačky. Romana Kolářová, Eva Kubátová a Dana Kolářová tvoří jednu společnou značku a jeden léty ozkoušený realitní příběh: jmenuje se SORENT-CB. Na jejich služby spoléhají klíčoví jihočeští developeři i všichni ti, kteří chtějí dobře bydlet, či prodat, pronajmout nemovitost. Do čeho radí investovat? A co všechno lze při obchodu s nemovitostmi zažít?
  Jan Štifter
  22. Duben 2022 - 14:35
 • Válka na Ukrajině je poslední rána komunistům

  „Jednání předchozí vlády se na současné situaci samozřejmě podepisuje. Kromě enormního zadlužení za poslední dva roky nesmíme zapomenout ani na to, že v době bezprecedentního ekonomického růstu v letech před pandemií tuto situaci nedokázali využít a místo vytváření rezervy to projedli. Tedy rozdávali populistické dárky svým voličům a tyto peníze nám teď chybějí,“ říká v rozhovoru pro časopis Barbar ministr financí Zbyněk Stanjura.
  18. Duben 2022 - 10:24
 • E.ONEnergy Globe hledá nejlepší ekologické projekty

  Nejlepší udržitelné nápady? V Česku jejich autoři už 14 let přebírají sošku E.ON Energy Globe. Nejvýznamnější tuzemská soutěž v oblasti ekologie od roku 2008 hledá, představuje a oceňuje nápady a projekty, které pomáhají přírodě a udržitelnějšímu způsobu života. Za celou dobu fungování se do ní přihlásilo přes 3000 projektů z různých oborů.
  18. Březen 2022 - 10:27