Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

V zajetí symbolů

Pokud vybíhá na trávník dvaadvacet dospělých fotbalistů, vždycky mají alespoň někteří z nich na těle tetování. Fotbalisté jsou zřejmě mezi sportovci tetovanou elitou. Nejslavnějším sběratelem vytetovaných obrázků je dnes už bývalá hvězda anglického klubu Manchester United David Beckham, který má tisíce pokračovatelů.
Luboš Dvořák
30. Září 2017 - 22:54

V druholigovém fotbalovém týmu FC MAS Táborsko jsme napočetli hned šest hráčů, jejichž tělo zdobí um tatérů. Čtyři z nich si s námi povídali o tom, jak podlehli touze mít na své kůži „stopu na věčné časy“.

Dvaatřicetiletý ofenzivní záložník Jakub Štohanzl, který se stal podzimní posilou Táborska, viděl vzor ve svém dědovi. „Děda měl tetování a já k němu vzhlížel. První kérku jsem si nechal udělat v sedmnácti letech, ale byla velmi neprofesionální. Svěřil jsem se tenkrát do rukou kamarádovi v paneláku,“ usmívá se nad svými tetovanými začátky Jan Štohanzl, který ve své kariéře zažil i zahraniční angažmá. S kamarádem Pavlem Čmovšem kopal v Indii. „Pavel je hodně potetovaný. Ten mě přiměl, abych si svou nepříliš povedenou kérku z mládí předělal. Začal jsem o tom přemýšlet a chtěl jsem, abych na sobě nosil něco, co mě charakterizuje,“ vylíčil další vývoj Jan Štohanzl.(...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V AKTUÁLNÍM ČÍSLE.

Říjnové číslo časopisu Barbar na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!