Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Projekt, který nakopne fotbal na jihu Čech

Revoluční změna, přelomová událost. Pod takovými označeními je prezentován vznik nové akademie mládežnického fotbalu v Českých Budějovicích. Ta začala fungovat pod názvem SK Dynamo České Budějovice Akademie, z.s.
Michal Špírek, FOto: Dan Mikulička
01. Září 2018 - 11:42

S fotbalovou mládeží se snaží v jihočeské metropoli pracovat dlouhodobě. Proč by se nemohlo povést vychovat dalšího Karla Poborského nebo třeba Davida Lafatu, proč by za A-tým Dynama nemohli hrát primárně hráči, kteří vzejdou ze zdejší líhně? A tak v Českých Budějovicích zatoužili po vzniku Klubové akademie Fotbalové asociace České republiky. Celostátního projektu, který by zajistil ty nejlepší podmínky pro výchovu mladých fotbalistů.

Získat statut akademie není nic jednoduchého, v celé republice je jich pouze deset, například hned osm prvoligových klubů nedokázalo splnit náročné podmínky pro jeho získání, spočívající například v zajištění ubytovacích kapacit, tréninkových prostor či partnerských škol. To SK Dynamo bylo připravené skvěle a prokázalo, že je na chod akademie nachystáno se vším všudy.

České Budějovice tak byly do nově vznikajícího systémů péče o fotbalisty v rámci Fotbalové asociace ČR zařazeny a od července se již vše naplno rozběhlo. „Přípravám akademie jsme věnovali několik měsíců. Dělali jsme všechno pro to, abychom splnili všechny požadavky, které Fotbalová asociace České republiky měla,“ přibližuje výkonný ředitel akademie Martin Vozábal stav před získáním potřebného certifikátu.

Klubová akademie Dynama zajišťuje provoz všech mládežnických týmů budějovického klubu od nejmenších přípravek až po starší dorostence, tedy od šesti do devatenácti let, součástí akademie Dynama je Regionální akademie FAČR, která vychovává fotbalisty ve věku 14 a 15 let. Pod akademii navíc spadá dívčí tým, který od letošní sezony nově hraje ligovou soutěž. Jedinečný fotbalový projekt vznikl za podpory Fotbalové asociace České republiky, Statutárního města České Budějovice, Jihočeského kraje a dalších partnerů. (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ZÁŘIJOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!