Rodokmeny od mojedejiny.cz

Před fanoušky hrajeme víc srdcem. Pojeďte s námi do Liberce, vzkazuje Zach

Jihostroj dokázal i podruhé vyrovnat semifinálovou sérii. V napínavé nedělní bitvě navíc musel ukázat charakter, když otočil stav zápasu z 1:2 na 3:2. „Jasně se ukázalo, že podpora fanoušků nás nesmírně zvedá a hrajeme víc srdcem. Čím víc fanoušků přijede do Liberce, tím máme větší šanci vybojovat finále extraligy,“ říká trenér Vojtěch Zach.
20. Duben 2023 - 06:37

Českobudějovické volejbalisty hnala dopředu opět rekordní návštěva, která tentokrát čítala dva a půl tisíce diváků ve Sportovní hale! Mezi nimi nechyběli vážení hosté – podpořit Jihostroj přišel hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba nebo primátorka města České Budějovice Dagmar Škodová Parmová. A také oni se přidali k hlasité podpoře volejbalistů.

Jihočeši prohrávali už 1:2 na sety a další ztráta by znamenala konec finálových nadějí. Především obrovská podpora vyprodané Sportovní haly a skvělý výkon Martina Licka stály za úžasným obratem v zápase, který Jihostroj vyhrál v pátém setu 3:2. „Není to jen moje zásluha. Zničehonic jsme začali táhnout za jeden provaz a bylo to vidět. Diváci si to museli užívat, přesně pro takové zápasy volejbal děláme,“ rozplýval se Licek, který byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Českobudějovičtí volejbalisté si tak vynutili pokračování semifinálové série až do posledního možného zápasu. Postupující z napínavé série bude znám ve čtvrtek večer. Jihostroj hraje v Liberci od 18 hodin a žádá o podporu všechny své fanoušky. „Finále je blízko, pojďme to společně dotáhnout do konce. Vaše podpora hráčům nesmírně pomáhá a každý fanoušek se počítá. Pojeďte do Liberce, s vámi máme větší šanci vyhrát,“ zve trenér Vojtěch Zach.

Jihostroj pořádá opět výjezd fanoušků na zápas do Liberce, kde zatím oba dva zápasy série prohrál. V rozhodujícím utkání se však volejbalisté pokusí pro České Budějovice vybojovat finálovou účast. Odjezd autobusu s fanoušky je ve čtvrtek 20. dubna ve 14 hodin od Sportovní haly. Cena výjezdu je 350 Kč (zahrnuje náklady na cestu a vstupenku). Zájemci se mohou hlásit předsedovi fanklubu Janu Čiperovi na e-mail jancipe@gmail.com nebo tel. 775012420.