Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Od ledu do saka

Byl to ryzí hokejový talent. Čerstvý šedesátník Petr Míšek, současný obchodní manažer hokejistů ČEZ Motor České Budějovice, absolvoval svůj první hokejový trénink až ve třinácti letech. Pár let nato už se mu na krku houpala medaile z mistrovství světa. Jenomže jak vše rychle začalo, tak to také skončilo.
Michal Špírek, FOTO: PAVEL KACEROVSKÝ (HC MOTOR)
07. Květen 2019 - 09:15

Petr Míšek do třinácti let vůbec netušil, že by jeho život měl být neodmyslitelně spojený s ledním hokejem. Do té doby totiž hrával hokej pouze v zimě na budějovickém slepém rameni Malše, byl samoukem bez řádné průpravy. Poté byl ale pozván, ať se přijde ukázat na trénink mládeže Motoru.  „Tehdy to nebylo to jako dnes, že kluci musí začít ve velmi brzkém věku. Moje maminka dělala na průmyslovce, kde učil pan Vlastimil Hajšman, legenda Motoru. Asi se mu zmínila, že hraji hokej, a zařídila, že se mám zastavit na tréninku žáků,“ vzpomíná Míšek. A nový hráč trenéry zaujal. A tak začala úspěšná, leč krátká hokejová kariéra.

Petr Míšek se stal obráncem a brzy nejenže manko na spoluhráče dohonil, ale kvalitou je začal převyšovat. „Přesto, že jsem začal později, tak jsem při přechodu do dorostu přeskočil kategorii a hrával s kluky, kteří byli třeba o tři roky starší,“ dokládá Míšek. Na hokej měl ideální postavu, trenéři si chválili jeho přehled a klid. První rok v seniorské kategorii strávil ve Vimperku, ale v sezoně 1980/81 už patřil do prvního týmu Motoru. A Petr Míšek se poprvé ukázal jako magnet na úspěchy, s týmem skončil stříbrný; od té doby budějovický hokej lepší umístění nezaznamenal.

Už po půlce sezony v kádru mužů Motoru byl Míšek, který se vyšvihl mezi opory mužstva, vybrán do reprezentace. Vrcholem sezony bylo tehdy mistrovství světa ve Švédsku. A Míšek ke svému překvapení v nominaci na turnaj nechyběl.  „Pro mě to byl šok, po první celé sezoně v klubu najednou hrát na mistrovství,“ přiznává čerstvý šedesátník. Ocitl se v kabině mezi legendami českého hokeje, na pokoji bydlel s Dáriusem Rusnákem, na ledě válel s Vladimírem Martincem, Milanem Novým nebo třeba Ivanem Hlinkou. (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V KVĚTNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!