Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Vyhráváte cenu: První dítě v roce

Píše se o nich, po Silvestru zaplní titulní stránky novin, a pak jejich příběhy usnou. Ony přitom rostou a dělají radost rodičům. Navždycky budou výjimečné. Jak se daří dětem, které měly to štěstí, že se narodily jako první mimina v roce? Pátrala po nich redaktorka Markéta Mazancová.
Markéta Mazancová, Foto: Milan Havlík
09. Duben 2018 - 15:24

Že to musí být 1. ledna, pár minut po půlnoci? Jak kdy a jak kde. Táborská porodnice čekala na první dítě roku 2016 celé dva dny. Ačkoliv maminka dorazila do porodnice už chvilku po silvestrovské půlnoci, na příchod svého prvního syna si musela počkat až do času 1.36, a to 2. ledna. Tehdy přišel na svět Damián Žilinčák. Vážil 3,26 kilo a měřil 47 centimetrů.

Dnes již dvouletý Damián dělá svým rodičům samou radost. Maminka Ivana Radostová o něm říká, že z něj po tátovi rozhodně bude hokejista. Jedno z jeho prvních slovíček totiž bylo slovo „gól” a vždycky, když s tátou koukají na hokej, je Damián zdatným fanouškem. Dobře mu to jde ale i s hokejkou a míčem.

BUDE DALŠÍ? NECHME TO NÁHODĚ

Maminka Iveta do zaměstnání zatím nechvátá. Pracovala v automobilovém průmyslu, ale na stejné místo se jí vracet nechce. Ještě má rok na rozhodnutí, než jí skončí mateřská. „Rádi bychom Damiánovi pořídili sourozence. Kluka jsme si přáli, toho už máme, tak je úplně jedno, co bude náš druhý potomek. Další těhotenství necháváme náhodě,“ říká a netají se tím, že jí vyhovuje být doma a starat se o rodinu. Trochu ji mrzí, že s nimi tatínek malého Damiána nemůže být víc, protože musí chodit do práce, ale i tak se snaží využít každou volnou chvilku, aby byli spolu. (...)

...CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V DUBNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

 

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Roční předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!