Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Sušická bestie

Tenhle případ právě před šedesáti lety otřásl Sušicí. Lidé nechtěli uvěřit, že oblíbená zdravotní sestra skutečně vraždila děti ve zdejší nemocnici. Marie Fikáčková jen chtěla klid. Aby děti konečně přestaly plakat.
Štěpán Hembera
12. Září 2017 - 13:59

Marie Fikáčková, rozená Schmidlová, se narodila 9. září 1936 do nepříliš bohaté německé rodiny, která se i po válce hrdě hlásila k německé národnosti. Otec, alkoholik a násilník, se navíc netajil záští proti Čechům. Nikdy nebyl pro Fikáčkovou otcem, jakého si představovala; údajně ji často bil a ponižoval. S matkou si také příliš nerozuměla a i v dospělém věku byly na pořadu dne časté hádky.

Přesto se jí v roce 1955 podařilo vystudovat Střední zdravotní školu v Klatovech s velmi dobrým prospěchem. V témže roce nastoupila do tehdejšího ÚNZ (Ústavu národního zdraví) v Sušici. V říjnu roku 1957 se stala sestrou na porodním oddělení, kde se velmi záhy etablovala a byla považována za velmi schopnou sestru.

Nikdo netušil, co se může zrodit v její hlavě.

ŠOK V PORODNICI

Přišlo to náhle. Zatčení v odpoledních hodinách 27. února 1960, a to přímo na porodním oddělení tehdejší okresní nemocnice v Sušici. Co se stalo? Během její služby 23. února 1960 totiž zemřeli dva novorozenci, děvčátka. Při následné pitvě se ukázalo, že bezprostřední příčinou smrti bylo těžké poranění mozku a u jednoho z nich navíc i zlomeniny rukou.

Zpráva o jejím zatčení se velmi rychle roznesla nejen po městě, ale i po celém kraji. (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ZÁŘIJOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR.

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!