Rodokmeny od mojedejiny.cz

Podzimní Jindřichův Hradec láká na klid a romantiku

Proč navštívit právě Jindřichův Hradec? A proč právě teď? V rozhovoru jsme se ptali starosty Michala Kozára také na místa, která turistům někdy bývají skrytá. Vydejte se tam, kde historie tančí v rytmech babího léta.
26. Říjen 2023 - 23:33

Co dělá Jindřichův Hradec lákavým pro mladé lidi a cestovatele?

Jindřichův Hradec láká mladé lidi a cestovatele kombinací bohaté historie a moderního šarmu. Město skrývá malebné uličky, odhaluje rozmanitou architekturu a fascinující zámek. Vše dohromady vytváří jedinečnou atmosféru. Přírodní krása okolního regionu České Kanady láká jak na romantické procházky, tak na projížďky na kole nebo i pěší turistiku. Nejzajímavějším tipem je zbrusu nová dálková pěší trasa Stezka Českou Kanadou se svou délkou 118 kilometrů v osmi etapách. Jindřichův Hradec tím nabízí pestrý zážitek pro všechny, kteří hledají kombinaci historie, kultury a přírodních krás.

Město s bohatou historií i moderním šarmem – která místa byste turistům doporučil jako „povinnou“ zastávku?

Začněte na nádvoří majestátního státního hradu a zámku, který vás přenese do středověku, a pokračujte procházkou nad řekou po okruhu Stezky zámeckých pánů s líbezným výhledem na Karlově. Nezapomeňte zavítat do Muzea Jindřichohradecka, Domu gobelínů nebo překročit 15. poledník, který městem prochází. Pro milovníky umění je tu Muzeum fotografie a moderních obrazových médií, které nabízí zajímavé výstavy profesionálních i amatérských fotografů. Pokud toužíte po moderním zážitku, zhlédněte unikátní aqua show sv. Florián, která je se svou kombinací hudby, kapek vody a obrazců v ní tvořených jedinou svého druhu v České republice.

Jindřichův Hradec je proslulý svým krásným zámkem. Co je na něm nejvíce fascinujícího a co by si návštěvníci neměli nechat ujít?

Vzhledem k tomu, že státní hrad a zámek v Jindřichově Hradci je třetím největším hradozámeckým komplexem v České republice, je bezpochyby i největší dominantou města. Stojí na skalnatém ostrohu mezi řekou Nežárkou a Hamerským potokem. Přes náhon vstoupíte branou na I. nádvoří. Předěl mezi II. a III. nádvořím tvoří Jáchymovo stavení, Gotický palác a Černá věž. Na III. nádvoří jsou krásné velké a malé arkády, kamenná kašna s bohatě zdobenou kovanou mříží, Adamovo stavení, Španělské křídlo a vstup do Černé věže. Ze III. nádvoří se dostanete do zahrady, kterou uzavírá Rondel – hudební pavilon s plastickou zlacenou výzdobou ze 16. století. Milovníci výhledů mohou navštívit Černou věž – hladomornu, jejíž výška je více než 32 metrů a stěny dosahují tloušťky až tři a půl metru. Na ochoz vede 149 schodů.

(...)

... CELÝ ČLÁNEK NAJDETE V PODZIMNÍM VYDÁNÍ ČASOPISU BARBAR

Předplatné můžete zakoupit na send.cz