Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Autem po schodech: turistické eskapády

Je po sezoně, a strážníci mají zase o čem vyprávět. Evergreenem je koupání v kašně uprostřed budějovického náměstí, ale někdy na diskotéce zůstane protéza lázeňského hosta nebo policisté pátrají po manželovi, který utekl od ženy a vrátil se předčasně domů z výletu. Tramvajáci v Plzni už vědí, že asijští turisté z kolejí neuhnou, dokud nepořídí dokonalé selfie. Co všechno se letos v létě přihodilo na jihu a západě Čech?
Petra Vicková
03. Září 2019 - 17:11

Plovárna uprostřed náměstí

Tohle je klasika a musíme s ní začít. Už od dob Felliniho filmu Sladký život, v němž se aktéři snímku koupali v římské fontáně, je koupačka v kašně zřejmě symbolem nevázaného a bujarého prožití okamžiku. V Římě od té doby zakázáno, přísně střeženo, pokutováno. A tak turisté hledají letní ochlazení jinde. Třeba uprostřed budějovického náměstí.

Barokní Samsonova kašna má průměr kolem patnácti metrů a objem přes dvě stě třicet kubíků vody. Je jednou z největších svého druhu v republice a tím také láká ke koupeli nejen turisty zvlášť ve dnech horkých. Prakticky každoroční evergreen zásahů městských strážníků má vždy podobný průběh, jenž se liší jen mírou odvahy a alkoholu v krvi kašnových plavců. Vloni v červnu to například zkusil mladý německý turista, který bydlel v hotelu na náměstí. Hodně toho vypil a v půl druhé odpoledne se rozhodl okusit chladnou vodu. Alkoholem značně zmožen ani nemohl z kašny vylézt a svou první noc na jihu Čech pak strávil s pokutou a na záchytce.  

Ještě o dva roky dříve se vše odehrálo podobně, jen s tím rozdílem, že Němci byli dva, z čehož jeden úplně nahý. V květnu letošního roku se nad ránem v kašně smočili i dva nazí čeští mladíci – kamarádi z Prahy a Liberecka. Šlo prý o sázku, v níž pak prohráli oba. Zaplatili ostudou a pokutou za přestupek proti veřejnému pořádku. (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ZÁŘIJOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

 

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!