Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Architektura 1990 plus

Nic lepšího na jihu Čech nenajdete. Časopis Barbar ve spolupráci s budějovickým architektem Mirkem Vodákem vybrali pět nejzajímavějších veřejných budov, které vznikly po roce 1990. Převyšují ostatní stavby nápadem, materiály nebo zasazením do svého okolí. Tahle místa prostě musíte znát.
Kateřina Neoralová, Jan Štifter
11. Září 2017 - 10:23

KOMUNITNÍ CENTRUM MÁJ

Komunitní centrum Máj je novostavba, která byla postavena v roce 2014 na sídlišti Máj v Českých Budějovicích. Projekt vzešel z architektonické soutěže, kterou vyhrál slovenský ateliér SLLA Atchitects – Michal Sulo a Miriam Lišková, a byl spolufinancován Evropskou unií. Ve stavbě uprostřed největšího českobudějovického sídliště naleznete Salesiánské středisko mládeže, klub seniorů, mateřské centrum a služebnu městské policie. Tato realizace vyhrála hlavní cenu Slovak Award for Architecture CE ZA AR 2015 a byla také nominována na evropskou Mies van der Rohe Award.

Architekt Mirek Vodák:

Stavba má zajímavé konstrukční a prostorové řešní, které by mělo umožnit využití objektu pro různé cílové skupiny a přitom mezi nimi vytvářet spojení – tvořit komunitu. Hlavním motivem je volně přístupný komunikační ochoz procházející přes všechna patra vně budovy. Místo zábradlí má síť, která postupně zarůstá popínavou zelení. Další zajímavostí je hřiště na střeše budovy, což byl jediný prostor, kam ho architekti mohli dle zadání umístit. (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ZÁŘIJOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR.

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!