Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Země živitelka 2017: zábava pro celou rodinu

Vynechali jste posledních pár ročníků Země živitelky? Letos si ale akci nenecháte ujít. Výstaviště připravuje 44. ročník, který má přilákat i lidi z města. Lákadlem může být kuchařská show Kluků v akci, přehlídky koní nebo návštěva prezidenta republiky.
14. Srpen 2017 - 15:40

Kdy? 24. – 29. srpna. Kolikátý? Už čtyřiačtyřicátý ročník. Na jaké téma? S letošním podtitulem Cesty zemědělstvím. A atrakcí? Nespočet.

„Letošní ročník je z velké části připravený, teď jen potvrzujeme detaily,“ listuje programem Michaela Čeňková z marketingu budějovického výstaviště. A upozorňuje třeba na parní stroj Přemysl, což je pětadvacetitunová parní oračka z roku 1906, Králičí hop – soutěž králíků přes překážky, nebo Agroland – zážitkový areál, kde bude připravený skákací kombajn, naučná stezka, dětská farma a podobně.

„Znát Kluky v akci? Setkat se s nimi můžete letos na Zemi živitelce. Připravují kuchařskou show, při které budou vařit z regionálních potravin. Na programu je autogramiáda, soutěže v pití mléka na čas a pojídání párků. Taky třeba soutěž o nejlepší bramborový salát,“ upřesňuje Michaela Čeňková.

Vyhlášení Roku venkova se ujme známá moderátorka Iveta Toušlová. Na výstavišti budou k vidění kladrubští koně, koně z píseckého hřebčince, a vedle nich ovce, kozy, plemenní býci a mini horses. Samozřejmě nebude chybět zemědělská technika, jako jsou traktory a kombajny, návštěvníci se ale mohou těšit také na zbraně, patrony, lovecké trofeje nebo trenažér na chytání ryb. Že vás tyhle chlapské věci moc neberou? Pak vás osloví třeba soutěž o nejlepší dožínkový koláč, ovčí a kozí trh, národní dožínky nebo dýňobraní.

Tradicí už jsou návštěvy politických reprezentací, letos se do Budějovic chystá také početná mezinárodní delegace. Výlet nevynechává ani prezident republiky. A bude toho ještě víc, aktuality sledujte na www.vcb.cz, na spuštění čekají také nové stránky www.zemezivitelka.cz.

Vzpomínáte na Zemi živitelku svého dětství? Tohle už není jen přehlídka zemědělské techniky a tátové v pivovarské zahradě. Výstaviště ožije a vy můžete odcházet plni netradičních zážitků. Takže na viděnou na konci srpna na Zemi živitelce!

 

JIŽNÍ ČECHY POHODOVÉ

na Zemi živitelce

 

Chutná hezky jihočesky: představení produktů, dojící trenažér pro děti

Sportovní koutek: badminton, fotbal aj.

Relaxační zóna: nafukovací atrakce, lehátka, relaxační vaky, skákací hrady…

Hrací koutek: autodráhy, panenky apod.