Rodokmeny od mojedejiny.cz

Zažijte podzimní Lipno v mnoha barvách!

Nádherné léto se s námi pomalu loučí a vládu přebírá pro někoho jedno z nejkrásnějších ročních období – podzim. Mohlo by se zdát, že vše se pomalu začne ukládat ke spánku, ale v Rodinném areálu Lipno to neplatí. Tady totiž sezona nikdy nekončí a i v barevných podzimních dnech si tady užijete spoustu zábavy, ať už ve jste pár, rodina, nebo celá parta přátel.
04. Říjen 2023 - 23:52

Jeden z ikonických zážitků uvidíte hned, jak pohodlně zaparkujete na velkém parkovišti P1, a to Stezku korunami stromů. Jde o vůbec první Stezku postavenou v České republice a letos oslavila už své jedenácté narozeniny. Stezka vám umožní prozkoumat krásu šumavské přírody i krajiny z nové perspektivy. Užijete si panoramatické výhledy na jezero Lipno a při dobré viditelnosti dohlédnete až na Alpy. Po cestě nahoru můžete vyzkoušet svoji odvahu na adrenalinových zastávkách nebo se projít po adrenalinové síti ve skoro třiceti metrech nad zemí. Ze čtyřicetimetrové věže se můžete kochat každý den od 10.00 do 17.00 hodin.

Pár desítek metrů od Stezky najdete zábavu pro vaše děti minimálně na jeden den. Království lesa. Na jeho návštěvníky čeká přes čtyřicet různých druhů atrakcí. Všechny jsou inspirovány životem v lese a vyřádí se na nich úplně všichni. Dospělí i děti. Nové síly na další dovádění v Království lesa lze načerpat v našich Lesních dílnách Modřinek, které osloví malé i velké řemeslníky. Energii doplníte přímo na místě v restauraci Šumavanka nebo u občerstvení Bludiště. Do Království lesa můžete vyrazit až do konce října, každý den od 10.00 do 17.00.

Pokud byste chtěli spojit výlet do Království lesa se Stezkou korunami stromů, doporučujeme výhodný balíček 3 v 1. Tedy vstup na Stezku korunami stromů, do Království lesa + doprava Stezkabusem nebo lanovkami, a to po tři dny. Pro rodiče máme i jeden super tip na podzimní prázdniny. Dne 28. října se bude konat Halloweenská cesta lišáka Foxe včetně stezky odvahy. Start a cíl: náměstíčko před hotelem Element a začínat se bude ve 13.00.

Kdyby bylo špatné počasí, žádný strach. Užijete si koupání v Aquaworldu, kde je možnost relaxace po celý rok. Odpočinout si můžete ve vířivce, ze které je krásný výhled na lipenskou vodní nádrž, nebo si nahřejte namožené svaly v naší sauně.

A pokud je mezi vámi milovník sladkého, máme tip, kde uspokojit jeho chuťové pohárky! Sladkou tečku nebo zákusek ke kávě si dejte v cukrárně Povidloň, která dokonale zapadá do místního prostředí. Drží se moderních trendů a připravuje lahodné sladkosti i výbornou kávu pro kohokoliv, kdo se zastaví.

Prostě podzim na Lipně nemá chybu. Přijeďte se přesvědčit sami! Vše na jednom místě najdete přehledně na lipno.info.