Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Z Knížecí cesty do ráje lyžařů

Šumava je tam trochu zapomenutá, ale přitom nejkrásnější. Objevujte druhou stranu Lipna a užijte si komfort hotelu Knížecí cesta. Teď tu připravili zimní balíčky – k ubytování lze výhodně získat permanentky do rakouského Hochfichtu.
03. Leden 2020 - 15:50

Tam za vodou leží malá vesnička s názvem Bližší Lhota. S Horní Planou ji v létě spojuje přívoz. Zapadlá obec, kterou od civilizace oddělila lipenská přehrada, se vrátila na mapu díky apartmánům Knížecí cesta. Historická budova bývalé schwarzenberské lesní správy se proměnila v luxusní hotel s celoročním provozem: v létě sem táhne voda a hluboké lesy, v zimě běžky a sjezdovky.

Turistické balíčky jsou v řadě variant – zažít tu můžete prodloužený víkend ve dvou i několik dní s celou rodinou. A vždycky je to zážitek. Na uvítání potěší domácí limonáda nebo čaj s bábovkou či závinem, milou pozorností je lahev sektu na pokoji a pak už si hosté užívají moderně zrekonstruovaných apartmánů a nepřeberných možností nedalekého lyžařského areálu Hochficht. Ocitnou se v zajetí legendární šumavské zimy, ale v teple a pohodlí, o jakém se tu lidem ještě před pár lety ani nesnilo.

Knížecí cesta je malým zázrakem na břehu Lipna, komplexem historických budov, které díky citlivé rekonstrukci neztratily nic ze svého půvabu. Na dosah civilizaci, ale současně trochu stranou, takže je dokonalým místem pro absolutní relax. Kopce v okolí přitom vybízejí k pohybu, a tak tu personál půjčuje sněžnice, sáňky i boby. Zamrzlé Lipno vytváří 38 kilometrů dlouhou bruslařskou dráhu, hned za přechodem Zadní Zvonková – Schöneben se zase nachází jeden z nejkvalitnějších běžeckých areálů na Šumavě. Tomu všemu kraluje Hochficht, který každoročně láká lyžaře z Čech a Rakouska na více než dvacet kilometrů atraktivních sjezdovek. Po náročném dni se hosté vracejí do oázy klidu: na Knížecí cestu. Užívají si tu vyhřátou finskou saunu s panoramatickými výhledy na zasněženou krajinu a zamrzlé Lipno. Na Šumavu zapomenutou, ale nekrásnější.

Více informací naleznete na www.knizecicesta.cz.