Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Tak chutná Amerika v Táboře!

Amerika nikdy nebyla tak blízko. Burgery doplní české menu, vlastní pivo... Ale i bezedný hrnek kávy.
Text a foto: David Peltán
16. Květen 2017 - 15:37

Majestátní cadillaci, sedačky jak z filmu Pulp Fiction, tichý rokenrol. Ameriku nyní přiblíží nová restaurace a bar Cadillac Cafe&Restaurant, kterou najdete přímo v centru Tábora, v budově bývalé Jihočeské univerzity, dnešním Centru Univerzita ve Vančurově ulici.  

„V Táboře najdete restaurace čínské, vietnamské, italské i indické, ale ne americkou. Interiér je vyloženě americký, o zbytek se snažíme. Amerika ještě nikdy nebyla takto blízko,“ říká šéf restaurace Patrik Fiala.  

Konceptem nové restaurace je nabídnout návštěvníkům denně šest kvalitních, typických českých jídel plus jednu americkou specialitu. Na své si přijdou i lidé, kteří nejedí maso. V menu je vždy jeden zeleninový salát a jedno bezmasé jídlo. Obědy se v Cadillacu podávají od 10 do 14 hodin, od 15 hodin do „zavíračky“ o půlnoci si pak může zákazník vybrat americké speciality, jako burgery, maso na kosti, steaky, lívance či cheescake. „Vše si navíc děláme sami. Meleme maso do burgrů, mícháme vlastní omáčky, pečeme své bulky, bramborové lupínky a plánujeme muffiny, donuty a další americké dezerty. Už nyní na obědy chodí kolem 70 lidí denně,“ dodává Fiala.

SPECIÁLNÍ PIVO A BEZEDNÝ HRNEK

Cafe&Restaurant Cadillac má dokonce své vlastní pivo, svrchně kvašené třináctistupňové Cadillac Ale, na nějž z Ameriky dováží chmel. „Toto pivo nikde jinde než u nás nenajdete, doporučuji ochutnat z našich sklenic,“ láká Patrik Fiala. Další specialitou je takzvaný bezedný hrnek, jak ho znáte z amerických filmů. Host přijde a za 70 korun může ze speciálního hrníčku pít kávu klidně celý den. V nabídce jsou pak také bourbony, americká vína, domácí limonády i mléčné koktejly. Vše je prostě v novém baru v americkém stylu, včetně servisu.

„K restauraci navíc máme také sál, kde budeme pokračovat v pořádání kulturně společenských akcí od koncertů po konference. V plánu je na léto otevřít terasu, zrekonstruovat sociální zařízení a otevřít luxusní salonek pro uzavřená jednání a schůzky,“ prozradil Patrik Fiala.