Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Slušivé brýle? Poradí Šůs a Zusková

Tak schválně, z jaké vzdálenosti dokážete přečíst tento text? Natáhněte ruce, je to ještě čitelné? Mělo by. Pokud ne, je nejvyšší čas pořídit si brýle. Dobře vám poradí v Optice Šůs a Zusková v Českých Budějovicích. Tihle dva brýlím rozumí, podnikají už pětadvacet let.
09. Květen 2017 - 18:02

„Pracovali jsme v oboru už za minulého režimu, tenkrát všichni nosili stejné brýle, a když přišlo něco mimořádného, pak u toho bylo jméno, pro koho budou. Dnes mají lidé obrovský výběr a naším úkolem je také sledovat módní trendy,“ říká Alena Zusková. Se Zdeňkem Šůsem založili firmu v roce 1992, letos tak slaví čtvrtstoletí společné práce. Od začátku sídlí v budějovické Kanovnické ulici, tedy jen kousek od hlavního náměstí.

Přečkali vlnu levných brýlí v supermarketech i optikových řetězců, protože zákazníkům dokážou dát něco navíc. Srdce dvou živnostníků. Servis a drobné opravy, které už jinde nesvedou. Na klienty mají čas, dokážou dobře poradit, jsou trpěliví. „A zákazníků přibývá, protože lidé namáhají oči úplně jinak než dříve. Denně sledujeme několik hodin počítač nebo televizi, a pokud máme horší zrak, bez brýlí nás bude brzy bolet hlava,“ vysvětluje Zdeněk Šůs.

Nabídky optiky je velká, aktuálně tu mají akci na sluneční brýle nebo multifokální čočky – tedy takové, přes které vidíte dobře na blízko i na dálku. Řeší to obvyklý problém při ostření a výměně brýlí. Oblíbené jsou brýlové čočky EyeDrive, které si chválí především řidiči – perfektně splňují požadavky, které na ně klade řízení automobilu. Čočky Transitions zase skvěle reagují na světlo, a ztmavují skla přesně ve chvíli, kdy je slunce očím nepříjemné. Široká je také nabídka slunečních brýlí: ty z optiky dokáží kombinovat výjimečnou kvalitu a životnost.

A navíc, brýle vám seknou. Ať máte čtvrt nebo pět dioptrií. Přesvědčte se o tom v Optice Šůs a Zusková na adrese Kanovnická 5, České Budějovice. Více na www.optikaceskebudejovice.cz.