Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Rodinný kalendář, nebo fotokniha?

Kalendáře pro babičky. To je hit Vánoc už několik let. Jedničkou v oboru je společnost HAPPY FOTO. „Prodávají se prakticky jen dva měsíce v roce, a přesto jsou naším třetím nejsilnějším produktem,“ říká jednatelka Michaela Bílá Čížková.
23. Listopad 2017 - 13:34

Nástěnné i stolní – rodinné kalendáře jsou fenoménem, který dobyl svět. Bývají na nich především děti a vnoučata, takže řada babiček a dědečků je každý rok vyhlíží pod stromečkem. Protože tyhle kalendáře se na konci roku nevyhazují, začnou pak plnit funkci fotoalba. „Nejčastěji tu máme série s dětmi, ale také třeba domácími mazlíčky. Nejvíc frčí psi. Plníme jakékoliv přání zákazníka,“ upřesňuje Michaela Bílá Čížková. A ti jsou někdy skutečně originální – v HAPPY FOTO už vyráběli fotoknihu, která mapovala život malého králíčka, kalendář exkrementů nebo katalog rakví.

Právě fotoknihy jsou tím, co v současné době trhu dominuje. Lidé si tak skládají kroniku z dovolené, narozeninových oslav nebo svateb. Někdy překvapí své blízké tím, že v knize představí celý jejich život, od nejstarších černobílých snímků po nejnovější, pořízené zpravidla chytrým telefonem. Klasické fotky už tolik netáhnou, ale právě na nich si HAPPY FOTO před lety udělalo jméno, když Čechům zasílalo do schránek prázdné obálky a zákazníci do nich vkládali své negativy. Od startu firmy v Česku letos uplynulo 20 let, rakouská centrála oslaví v únoru rovných 40.

K výročí HAPPY FOTO spustilo nový přehledný web. Na stránkách www.happyfoto.cz se můžete inspirovat dalšími dárky pod stromeček; populární jsou také magnetky, hrnečky nebo polštářky s fotografií, případně obrazy na plátno nebo desku. V HAPPY FOTO prodávají vzpomínky – protože vědí, že právě ty dělají radost.