Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Pět osudů z kotců

Jejich majitelé měli pocit, že je nezvládají, nebo je zvířata začala nudit. Možná ale stále věří, že budou někam patřit. Sam, Ferda, Alisa, Fred a Black. Doma jsou teď v Odchytové a asistenční službě Animal Rescue v Českých Budějovicích.
Kateřina Neoralová, Foto: Milan Havlík
24. Leden 2018 - 15:44

Sam

Sam je krásný a veliký, čtyřletý kříženec bernského salašnického psa a německého ovčáka. Do útulku se dostal, protože ho jeho předchozí majitelé nezvládali. Je to trochu nevyrovnaný pes, který si svého páníčka vybírá. Proto potřebuje člověka zkušeného, klidného a důsledného. Páníčka, který ho bude respektovat a vytvoří mu stabilní domov. Pokud mu někdo tohle všechno splní, bude Sam poslušný pes, který pak udělá první i poslední. Velmi čistotné zvíře, s ostatními psy vychází zpravidla dobře. Na druhou stranu dokáže být velmi důrazný a v případě nutnosti neváhá kousnout. Jako většina psů je i Sam perfektně připravený na převzetí, jelikož je odčervený a kastrovaný.

 

Ferda

Ferda je veliký a mohutný, přibližně osmiletý kříženec brazilské fily. Byl odebrán majitelům kvůli zanedbávání péče. Jinak je to velice citlivý, čistotný a nijak zbytečně uštěkaný pes, který svého nového páníčka bude bezmezně milovat a chránit. Ferdův budoucí majitel by měl být klidný a vyrovnaný. Vzhledem ke svým zkušenostem s lidmi je k cizím velmi nedůvěřivý. Díky tomu se umí velmi rychle z líného mazlíka změnit v nekompromisního hlídače, kterého zajímá bezpečí domu. Stejně jako Sam, je i Ferda odčervený a kastrovaný.

 

Alisa

Alisa je mladá, asi rok a půl stará, drobnější fenka. Byla nalezena vystrašená u popelnic v Kolodějích nad Lužnicí, a to v poslední fázi březosti, těsně před porodem. Dnes je to velice milé, přátelské a mazlivé zvíře, kterému se v polovině září narodilo pět krásných štěňátek. O štěňata se stará jako velice příjemná maminka s opatruje je jako oko v hlavě. Lidské společnosti se rozhodně nebojí, a když se s ní začnete mazlit, je těžké přestat.

 

Fred

Fred je tříletý pejsek. Velmi kontaktní, učenlivý a velmi energický, nikdy se s ním nebudete nudit. Našli ho v Římově, kde ho opustili původní majitelé. Je vhodný pro páníčky, kteří budou aktivní a dopřejí mu častý pohyb. Fred je velmi přátelský a lidského kontaktu se vůbec nebojí. Budete soutěžit, kdo se unaví jako první. Rád se nechá pomazlit.

 

Black

Black je tříletý, veselý a velice temperamentní kokršpaněl. Do útulku přešel proto, že jeho majitelé měli pocit, že ho nezvládají. S ostatními psy vychází dobře a v nové domácnosti bude potřebovat důsledný přístup a trvalý dohled na správné stravování. I přes to, že je Black majetnický a hlídá si hračky i potravu, nabízí své přátelství a s lidmi se rád mazlí. Neváhá k vám přijít, abyste si ho pohladili nebo si s ním šli hrát. Stejně jako Sam a Ferda, je kastrovaný.

 

Odchytová a asistenční služba Animal Rescue v Českých Budějovicích byla založena roku 1996. Vladimír Kössl dostal nabídku od města České Budějovice a od roku 1996 do roku 2007 odchytil se svými spolupracovníky přes sedm tisíc zvířat. Od roku 2007 disponuje Animal Rescue i útulkem. V útulku jsou psi ostříháni, vyčesáni, dají je odčervit a kastrovat a pak jsou perfektně připraveni na předání.