Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Kulinář na nové adrese

Tenhle podnik má v Českých Budějovicích tradici již 18 let. Během doby měnil svoji podobu. Nějaký čas působil jako dva různé obchody: značkový obchod Tescomy a Obchod Kulinář. V nedávné době se obchody sloučily do jednoho, který našel své místo na adrese Kanovnická 18 v Českých Budějovicích.
PR
20. Listopad 2018 - 18:07

Kromě kompletního sortimentu Tescomy jsou tu k dostání výrobky od dalších 15 evropských výrobců. Na 200 m² obchodní plochy se můžete setkat s unikátními značkami, které si obchod v Kanovnické dováží sám. Příkladem takové značky je italský výrobce Pintinox Bra, přičemž pro některé výrobky z této řady se stal obchod výhradním prodejcem. Dále je možné tu koupit kompletní dostupný sortiment výrobků od Petra Stupky, zejména jeho koření a kuchařky.

„Jednou z našich největších výhod je perfektně proškolený personál. Naše prodavačky umějí poradit třeba s tím, jak správně používat tlakový hrnec či moka konvici, nebo vám prozradí, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými pánvemi,“ říká Antonín Wald, majitel provozovny. „V moderní době se nelze obejít bez e-shopu. I my jeden provozujeme, ale spíše jako doplněk. Nicméně není nad to přijít do prodejny, zboží si před koupí osahat, prohlédnout a seznámit se s ním. To je v případě e-shopu problém. Při nákupu v kamenném obchodu můžete navíc v případě problému snadno vyřídit reklamaci, a nemusíte se zdržovat složitým zasíláním něčeho někam a platit poštovné,“ pokračuje Wald ve výčtu výhod.

Nesporným benefitem je rovněž fakt, že u spousty výrobků obchod nabízí nadstandardní záruční dobu, a to až 10 let, u nožů Victorinox dokonce doživotní záruku. Samozřejmostí je záruční a pozáruční servis.

Obchod Kulinář má pro každého něco.

 

Pro muže: Celou řadu kvalitních značkových nožů z řady Wüsthof Solingen nebo Burgvogel Solingen, které snad ani není potřeba představovat.

Pro ženy: Stylové zapékací nádobí francouzské značky Emil Henry. Je vyrobené pomocí unikátní technologie, díky níž dostává jídlo specifickou chuť.

Pro Děti: Klasický karlovarský porcelán a velmi oblíbené dětské lahve a lahvičky od Tescomy.

Pro mladé: Ve školách i v kancelářích se staly velmi oblíbenými, říká se jim Keep Cup. Barevné hrnky s víčkem mohou být plastové nebo skleněné. Některé z nich fungují jako termohrnky.

 

Mezi plány Obchodu Kulinář ještě letos patří rozšíření sortimentu o české sklo a o český porcelán, zejména o klasickou značku Thun.

Nejoblíbenější značkou pánví a pekáčů je tu již zmíněná Pintinox Bra. Jedná se o odlévané nádobí, které je možné kombinovat pro vaření jako na pánvi a pro následné zapékání. Použít se dá jak pro vaření na plynu, tak i na indukci či sklokeramické desce. Navíc je možné jej vložit do trouby. Díky tomu je naprosto ideálním pomocníkem pro přípravu zapečených těstovin, francouzských brambor, kuřete či základu na guláš. Zároveň může být využíváno jako rýžovar.

„V dnešní době bohužel stále ne všichni vědí, že rýže by se měla dát po dovaření na cca 15 minut do trouby na 100 °C,“ přidává praktickou radu Wald. Nádobí Pintinox Bra Efficient má extra odolný nepřilnavý povrch TEFLON DUPONT PLATINUM, který ve zdraví přežije i kontakt s tupým kovem, například s obracečkou.

Obchod kulinář doporučuje recept na lovecké ragú, pro který je vhodné využít nádobí Pintinox Bra Efficient. Krásně v něm nejprve opečete zeleninu a následně ho vložíte do trouby i s poklicí a v mírném teple připravíte dokonalou lahůdku.

 

A recept na závěr:

LOVECKÉ RAGÚ Z JEDNOHO HRNCE

Pro pět osob potřebujete: 1 kg krájeného masa ze zvěřiny (srnčí, daňčí nebo jelení), 250 g, kořenové zeleniny, 120 g cibule, 130 g slaniny, 150 g čerstvých hřibů, 80 g sádla, 80 g másla, 60 g švestkových povidel, 80–100 g brusinkového kompotu, 50 g rajčatového protlaku, 200 ml červeného vína, sůl, divoké koření, citron, hřebíček

Na tuku opečte nejprve plátky kořenové zeleniny (mrkev, celer, petržel) poté hrubě krájenou cibuli a přidejte rozpustit slaninu krájenou na kostičky. Když se vše pěkně opeče a zavoní, přidejte rajčatový protlak. I ten nechte pěkně v základu opéci, pak přidejte brusinkový kompot, divoké koření (bobkový list, celý pepř, nové koření, snítku tymiánu, hřebíček) a poté na stejnoměrné kostky nakrájené a dobře osolené maso a také pokrájené hříbky a kousek másla. Vše podlijte vínem, zakryjte poklicí a vložte do trouby předehřáté na 120 stupňů. Důležité je, aby dušení probíhalo jen velmi zvolna. Když je maso měkké, přidejte do směsi ještě švestková povidla zředěná citronovou šťávou, vše promíchejte a nechte krátce odstát.