Rodokmeny od mojedejiny.cz

„FORPSI je váš soused“

Tohle je jedna z tváří internetového podnikání na jihu Čech: Ilona Filípková pečuje o marketing společnosti INTERNET CZ a značku FORPSI. „Akcentujeme to, že sem patříme, tady chceme pracovat, tady chceme tvořit. Většina poskytovatelů hostingových a cloudových služeb se soustřeďuje kolem Prahy, FORPSI je pro vás za kopcem, doma jsme v Budějovicích a v šumavské Ktiši,“ říká.
pr
13. Červen 2024 - 13:10

Potkáváme se na začátku roku: zažíváte ve FORPSI během roku nějaké sezony?

Po Novém roce dost lidí začíná s podnikáním, zahajují nové projekty, nebo řeší, že právě teď přišel čas, aby začali obchodovat taky na internetu – takže v lednu startuje růst, který kulminuje v březnu a dubnu. Zrovna duben je jedním z nejsilnějších měsíců v roce. Pak přijde léto, kdy se nic moc neděje, a v září začíná druhá sezona, která pokračuje až do předvánočního období.

Proměnil tohle nějak covid?

Do covidových let jsme mohli predikovat, bylo možné očekávat vývoj, ale to se během covidu výrazně změnilo. Karanténa a různé uzávěry způsobily, že najednou všichni potřebovali působit také on-line. Kamenné prodejny, které dlouhodobě odkládaly tvorbu e-shopů, najednou potřebovaly prodávat, a internet byl jediná možnost. To, co jsme zažili v roce 2020, bylo neopakovatelné. Zmizela sezonní křivka, celý rok 2020 jsme se nezastavili, v růstu jako bychom se vrátili o osm let nazpátek. Teď už se to zase celkem ustálilo.

Které značky pod vás dnes spadají?

Vedle FORPSI je to i FORPSI Cloud. Ta první je hodně silná, což dokazují průzkumy – lidé nás znají, vědí, co od nás mohou čekat. FORPSI Cloud je na trhu od roku 2013 a tam ve vnímání značky máme ještě rezervy. Spousta lidí ví, že nabízíme domény a hosting, ale nejspíš netuší , že máme v portfoliu i cloudové služby a serverová řešení. Dokážeme nabídnout i firemní řešení na míru – a tím, že působíme na jihu Čech, nás zdejší firmy mají za rohem. A nesmíme zapomenout na značku General Registry, pod kterou plníme přání partnerům, kteří spravují větší počty domén pro sebe nebo své koncové zákazníky.

Je působiště na jihu Čech obchodní výhoda?

Určitě – můžeme se s klienty setkávat osobně, jsme k zastižení, obchodní partneři znají naše tváře. Někteří se přijeli podívat do našeho datacentra, kde je pečováno o jejich data. Snažíme se na tom stavět marketing, protože v tom vidíme jednu z našich obchodních výhod – FORPSI je váš soused. A tak se snažíme komunikovat značku lokálně, ať už na stránkách zdejších periodik, nebo třeba formou reklamy na autobusu budějovické MHD. Akcentujeme to, že sem patříme, tady chceme pracovat, tady chceme tvořit. Většina poskytovatelů hostingových a cloudových služeb se soustřeďuje kolem Prahy, FORPSI je pro vás za kopcem, doma jsme v Budějovicích a v šumavské Ktiši.