Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Cenkonzult ohlídá daně i rozpočet vaší stavby

Světem ing. Pavly Dvořákové jsou čísla. Přitom nebýt nešťastné náhody, možná by se s nimi minula a nikdy by nevznikla společnost Cenkonzult Tábor. Tu založila v roce 1995 jako nejmladší daňový poradce v České republice.
07. Srpen 2017 - 09:50

Vaše společnost má poměrně široký záběr, nesoustředíte se pouze na vedení účetnictví a účetní a daňové poradenství…

V tom, co děláme, jsme opravdu ojedinělí. Vedle komplexních účetních služeb zajišťujeme inženýrskou činnost ve stavebnictví, zpracováváme kalkulaci cen stavebních prací a oceňování nemovitého majetku.

Nejsou to dva zcela odlišné světy?

Možná na první pohled. Ve skutečnosti se tyto činnosti v mnoha případech doplňují a prolínají. A klient díky tomu, že mu je poskytuje jedna firma, ušetří. Když si chce vzít úvěr nebo hypoteční úvěr, oceníme mu nemovitost, kterou dává jako zástavu. Stejně tak zpracujeme znalecké posudky, které lidé potřebují pro daňové účely, jako třeba převod nemovitosti. Konkrétně při zmíněném převodu poskytujeme opravdu komplexní servis. Od potřebných podkladů přes ocenění nemovitosti, a zajistíme i smlouvu o převodu a finální vklad do katastru nemovitostí. A celé to zastřešíme potřebným daňovým přiznáním.      

A co oblast stavebnictví, v níž také působíte?

Jsme rodinná firma. Jádro tvoří čtyři lidé, další dva s námi spolupracují, je-li třeba. Dva z nás mají mnohaletou praxi jako stavební technici přímo na stavbách a také se zpracováním rozpočtů staveb. Právě na nich jsme postavili kompletní servis jak pro stavební firmy, tak pro investory. Firmy využívají naše služby, když potřebují zpracovat nabídkové kalkulace stavebních prací do výběrových řízení. Následně se osobně se zástupci firmy účastníme jednání s partnery, kde jednotlivé položky nabídky vysvětlíme, odůvodníme a obhájíme. Pro investory naopak zjišťujeme, zda jim stavební firma předložila cenově odpovídající nabídku bez zbytečného navýšení. Díky letitým zkušenostem v této oblasti víme, že při stavebních investicích je jak pro investora, tak pro stavební firmu, velmi důležité kvalitní smluvní zabezpečení. Proto na něj klademe opravdu velký důraz, aby se při samotné realizaci stavby zabránilo sporům, nedorozuměním a zbytečným prodlevám.

Gró vaší činnosti je ale přece jenom vedení účetnictví.

Je to tak. Máme přes 160 klientů. Části vedeme účetnictví i daňovou evidenci, části poskytujeme daňové poradenství, některým zpracováváme daňová přiznání a odložená daňová přiznání. Zastupujeme je před finančním úřadem, zdravotními pojišťovnami, správou sociálního zabezpečení a při kontrolách. Vedeme také komplexní mzdovou agendu. Sepisujeme klientům pracovní smlouvy, přihlášky, odhlášky a vše, co s tím souvisí.

Napravujete také škody, které klienti sami na sobě napáchali?

I to se stává. Když třeba zavolají, že před půl rokem nebo i rokem u nich byla kontrola z finančního úřadu a že s tím potřebují něco udělat. Většinou jde o terminologii, to znamená, že potřebují fundovaně odpovědět na výzvy finančního úřadu nebo zpochybnit něco, co bylo doloženo. Je to pak zbytečný běh na dlouhou trať. Ideální je se do těchto problémů nedostat. Proto klientům říkám: Pokud chcete něco řešit, přijďte, než se do toho pustíte, než máte podepsané smlouvy, ať se na to můžeme podívat.

Mezi vámi a klienty musí panovat stoprocentní důvěra.

Jinak by to nešlo. To je i důvod, proč ke mzdové agendě a zpracování daňových přiznání včetně jejich elektronického podání nikoho jiného ve společnosti nepustím. Já na nich pracuji a ručím za ně až do finále.

Vraťme se ale zpátky. Za začátkem vašeho podnikání stojí konec něčeho, co jste měla ráda.

V dobách studií jsem veškerý volný čas trávila atletikou a ze zdravotních důvodů jsem s ní musela skončit. Jenže co teď budu dělat, ptala jsem se. Ve škole mě bavilo účetnictví, tak jsem si po poradě s rodiči, kteří mě podporovali, řekla, že se do něj pustím. Ještě před maturitou jsem si vyřídila živnostenský list, tentýž rok složila zkoušky na daňového poradce a v čerstvých 21 letech jsem byla v té době nejmladším daňovým poradcem v České republice.

Nemáte všech těch čísel někdy až nad hlavu?

Kdybych je neměla ráda, už dávno tuhle práci nedělám. Jsou období, jako zrovna teď, kdy je v kanceláři opravdu rušno. Mám ovšem skvělý relax, který mi pomůže si vyčistit hlavu –  bulmastifku Laru, s kterou vyrážíme do přírody.

 

Cenkonzult Tábor s.r.o.

Rokycanova 904, Tábor

http://www.cenkonzult.cz/

- vedení účetnictví

- vedení daňové evidence

- mzdová agenda

- daňové poradenství

- oceňování nemovitého majetku

- inženýrská činnost ve stavebnictví

- kalkulace cen stavebních prací

- ekonomické poradenství