Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Života si užiju v důchodu

„Marta Naposledy“. Poslední koncert odzpívala Marta Kubišová loni v Českých Budějovicích, ve svém rodném městě. Zažila dvě pěvecké kariéry – před normalizací a po sametové revoluci. „Pobyty v Budějovicích mě posilují dodnes,“ říká Marta Kubišová, ale ani na Budějovice moc nemá čas. Našla si chvíli na jihočeský časopis – ale skutečně jen chvíli, nechce mluvit, teď bude hlavně psát. Připravuje knihu o svém životě.
ALENA VOLFOVÁ
09. Květen 2018 - 17:11

V Budějovicích jste se narodila a tady končíte. Čí to byl nápad?

Za tenhle nápad vděčím Petru Maláskovi a agentuře VDN Promo, která měla na starosti moje rozlučkové turné Marta Naposledy.

Bylo to opravdu naposledy?

S koncerty je opravdu definitivní konec. Občas ale nějaké akce symbolicky podpořím svojí účastí, případně jednou písní, ale koncerty už pořádat skutečně nebudu.

Od mládí jste dostávala „ťafky“. Co vám dávalo sílu odrazit se ode dna?

Asi to, že jsem si nikdy to úplné dno sama v sobě nepřipustila. A nepřipouštím si ho dodnes. Řadu věcí bych i teď, s odstupem času, řešila úplně stejně. Tohle vědomí je pro mě důležité.

Ve svém pracovním životě jste musela dělat, co jste nechtěla. Bylo to deprimující?

Neřešila jsem to. Život tak prostě šel. Ničeho v životě nelituji, je mi líto jen toho, že mě už opustilo tolik milovaných lidí a zvířat.

Jste ikona sametové revoluce. Stejně jako třeba Václav Havel. Jaký byl váš vztah?

Václav Havel je kmotrem mé dcery Kateřiny, znali jsme se velmi dobře. Na kmotrovství jsme se s Havlovými domluvili ještě během mého těhotenství, ale k v den Kátina narození odsoudili Václava na čtyři roky, takže křest proběhl až po jeho návratu z vězení.(...)

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V KVĚTNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

 

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Roční předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!