Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Všichni jsme Ztracený

Píše o tom, v čem se lidé mohou najít. Pro sebe i pro jiné takzvaně na tělo. Po deseti letech sklízí, co zasel. Zpěvák a skladatel Marek Ztracený.
ALENA VOLFOVÁ, FOTO: ARCHIV MARKA ZTRACENÉHO
01. Září 2018 - 12:28

Jednou jsi dole, jednou nahoře…,“ zpívá se v písni Život je jen náhoda. Kde jste teď? Nahoře?

V hudbě nejde táhnout dvacet let v kuse tak, aby vás všichni měli každý den v ledničce, když ji otevřou. Ale to období je teď zásadně pozitivnější. Před čtyřmi pěti roky jsem se do práce hodně opřel a poslední dobou se mi to začíná vracet.

Profesním vrcholem v loňském roce byl váš listopadový koncert „10 let od Ztrácíš“ ve Foru Karlín. Jaké to tam bylo?

Zájem o moji muziku a kapelu je poslední dva až tři roky nadstandardní. Nedokázal bych si představit, že pod pódiem může stát tolik lidí jako třeba ve Foru Karlín, které bylo mým splněným snem.

Svoje pocity jste popsal na Facebooku: „Byl jsem dojatý, překvapený, v extázi, užíval si, šťastný, a nakonec nešťastný, že to končí…“ Jak dlouho ta extáze trvala?

V půlce koncertu, možná ke konci, jsem začal přemýšlet, co teď, co dál. Předtím jsem si říkal, že Forum bude jeden z vrcholů, a nepředpokládal jsem, že bych hned vymýšlel něco dalšího. Ale v půlce koncertu jsem přemýšlel, co by šlo vyprodat většího. Samozřejmě ta euforie vydržela pár dní, možná pár týdnů, ale odezněla a udělala mi chuť do další práce. Takže se nic nezměnilo. Říkal jsem si, že tlak, který na člověka je, zmizí ve chvíli, kdy se začne takhle dařit. Ale je to úplně naopak. Čím víc se daří, tím je větší tlak, protože všichni chtějí úspěch zopakovat. Už v tom zase v dobrým slova smyslu lítám. Mám nový sen, novou desku, kterou jsem chtěl udělat jako přelomovou, a už teď vím, jak navážu. Vím i osy, ale víc vám nemůžu říct, i když bych rád. (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ZÁŘIJOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!