Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Daniel Bambas BEZ OBALU

Slavný syn slavné matky, ke které celý život vzhlíží. Daniel Bambas je v současné době k vidění v řadě divadelních rolí a někdy i v Budějovicích, kdy přijíždí hlavně domů, k mámě. V rozhovoru pro časopis Barbar hovoří nejen o práci, ale také o svém soukromí a podivném vztahu Čechů k lásce dvou lidí stejného pohlaví.
Alena Volfová, Foto: Richard Nowak
09. Listopad 2017 - 15:34

Momentálně asi žijete premiérou historické hry „Lev v zimě“, která se chystá na konec října.

Snažím se žít tak, abych nežil jen prací. A hlavně každý den je v tomhle ohledu jiný. V den těžkého představení se na něj už od rána připravuji. Není to tak, že by má práce začala v 19 hodin a za tři hodiny bylo po všem. U náročných rolí potřebuji čas, koncentraci, někdy i fyzickou přípravu. A pokud nehraji ani nezkouším, snažím se od divadla si co nejvíce odpočinout. Sportem, cestováním, filmy, výstavami, přírodou. Ale samozřejmě že dlouhodobě je teď „Lev v zimě“ mou hlavní prací.

Koho hrajete?

Francouzského krále Filipa II. Je to postava nejednoznačná, má tajemství, a takové mám nejradši.

Do historie, konkrétnně do doby krále Karla IV., jste se o prázdninách vrátil jako samotný král, a to na Karštejně při open air.

Letos jsme hráli „Noc na Karlštejně“ už druhou sezonu a opět s velkým diváckým ohlasem. Karlštejn je naprosto magické místo a já jsem velmi vděčný, že mi producent Janis Sidovský nabídl tuto legendární roli. Nikdy by mě ani nenapadlo, že bych si ji mohl zahrát. A tak to bylo mimochodem se všemi mými podstatnými rolemi. Ani jedna z nich nebyla vysněná. Dalším bonusem této inscenace je pro mě partneření s Hankou Holišovou v roli Elišky. Hanka je má dobrá kamarádka a velký profesionál.

Jaký je pro vás rozdíl v hraní pod širým nebem, a v kamenném divadle?

Pod širým nebem musíte počítat se spoustou vlivů, které se pod střechu divadla zkrátka nedostanou. Vítr, déšť, chlad, vlhko, nebo naopak velké dusno či letadlo, které vám v intimní scéně proletí nad hlavou. Prostor nádvoří je navíc velký, musíte vydávat adekvátní energii, abyste upoutal i diváka v poslední řadě a zároveň se vás nelekl ten v řadě první. Všichni se po hradbách a chodbami Karlštejna při představení dost naběháme. I diváci bývají při letních produkcích občas více rozpustilí. To všechno vytváří jakýsi adrenalin navíc, který dělá hraní v plenéru jedinečným zážitkem pro tvůrce i diváky. (...)

 

(...)

... CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE V AKTUÁLNÍM ČÍSLE.

Listopadové číslo časopisu Barbar na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!