Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Tepláková doba aneb svět hýbe stylem

„Hola hej, tepláky si oblíkej!“ Uplynul již celý rok od chvíle, kdy jsme většinu času začali trávit v papučích doma. Kdo by to řekl, že? Bohužel zažíváme dobu, která zanechá nedozírné následky, a to nejen v módní branži.
Kateřina Wohlmann Votavová
14. Květen 2021 - 00:47

Ať už je momentální stav vaší práce, jaký je, homeoffice či tvrdá dřina v nemocnicích, tak každý rád v tuhle chvíli zvolí pohodlný outfit. Ono taky není místa, kam bychom mohli kreativní tvoření z našich šatníků vynést. Každopádně si nesmíme dovolit vypadat neprofesionálně a neupraveně i v takové krizové situaci.

Celkově návrháři změnili svoji tvorbu u nás i v zahraničí. Většina se vrhla na teplákové soupravy, které již delší dobu nejsou jen povinností v šatníku u sportovce. Dle mého názoru tyhle soupravy nevyjdou jen tak z módy a je jedno, jakého jsou střihu. V kurzu momentálně jsou klasické tepláky do gumy, nebo naopak do širokých nohavic, jednobarevné tóny se ujímají prvních příček a tím si udrží nadčasovost. „In“ je sladit barevně vrchní díl se spodním. Někomu to leckdy může připadat jako pyžamový styl, ale věřte mi, že se správným sladěním bot nešlápnete vedle.

U mikin vládnou již nějakou dobu trendy vycpávky, ale pozor u žen, které mají samy o sobě široká ramena. Táhne mikča stylu crop top, tam zase musíme vyhodnotit, zda nám to naše bříška po zimním období dovolují. V mnoha stylech se opakuje oversize look, který, jak jsem se dočetla, má dominovat módnímu trendu po osvobozeních nás všech z lockdownu. Nazývají to „volnost“. Takže letos se vracejí do módy široké džíny a velká trička.

Spousty kompletů se vyrábějí v lounge wear stylu a je zcela na vás, jaké využití najdete pro tenhle kousek. Zda v tom budete usínat, pracovat v pohodlí domova nebo v tom vyrazíte na nákup. Prostě a jednoduše řečeno „volnočasová móda“.

Nesmíme ale propadat panice a věřit, že se brzy vše zvládne a my se budeme opět směle fintit. Není ani k zahození se obléknout jen tak sama pro sebe doma. I když vaříte. Dodá vám to sebevědomí a nezavřete si tak dveře normálního života.