Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Ženský svět: Chytrá, blbá nebo emancipovaná?

Okolo mě osciluje několik typů žen. S jedněmi jsme na stejné vlně, jiné mi připadají jako stvoření z jiného vesmíru, další jako víly či andělé, kteří se snad ani svými něžnými chodidly nedotýkají země. Vybraly si různé cesty, jak naložit se svým ženstvím. Některé těžko hledají pochopení pro svou zvolenou cestu u partnera. Protože, řečeno mírně, jejich nastavení je tolik odlišné od toho, na jaké jsou muži zvyklí od svých maminek.
Kateřina Ludačková Hůlková
19. Duben 2017 - 15:11

Třeba taková lesana. Nevlastní televizi ani motorové vozidlo. Peče denně chléb a všechno možné, a to z kvásku, zvyšuje si imunitu popíjením výtažků z hlívy. Je vitariánka nebo aspoň veganka či makrobiotička, případně vegetariánka. Pokud náhodou má facebookový účet, sdílí na něm všemožná srdcervoucí videa o špatném zacházení s hospodářskými zvířaty (proč je mléko jedovaté), různé způsoby vázání dítěte do šátku, rodí mimo zdravotnické zařízení, odmítá všechnu chemii, éčka, produkty farmaceutického, kosmetického i potravinářského průmyslu, pokud nemají označení eko nebo bio.

Střetla jsem jednu takovou neuvěřitelnou ženu na kurzu montessori pedagogiky (kde jsem si mimochodem připadala jako Marťanka mezi Venušankami oděnými v batikovaném, bosými a s bosorkovskou úpravou vlasů – ale o tom zase jindy). Neuvěřitelnou říkám proto, že spíše než hanlivým označením lesana bych ji ověnčila nějakou jemnější vílí variantou. Neuvěřitelnou, protože pro mne je asi tím nejšťastnějším člověkem, jakého jsem potkala. Říkejme jí třeba Erunis (to je vílí jméno, které znamená božská).

Erunis maluje úžasné meditativní obrazy. Častým tématem je miminko v děloze. Když jsme se potkaly poprvé, byla těhotná, v sedmém měsíci. Na otázku, co to bude, odvětila: Nevím, nechávám se překvapit. A dál už svým vyprávěním jen překvapovala. Nebyla na jediném ultrazvuku. „Protože pro mozek dítěte je to stejné, jako kdybyste ho strčili do mikrovlnky.“ Nebyla na žádných krevních testech. Cítila, že miminko je v pořádku. (...)

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V DUBNOVÉM ČÍSLE: na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Více o dubnovém čísle se dočtete ZDE.

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!