Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Sdílený muž aneb bigamie po česku

Ani v říjnovém čísle nechybí další díl Ženského světa Kateřiny Ludačkové Hůlkové...
Kateřina Ludačková Hůlková
20. Říjen 2017 - 16:38

Akce pod širým nebem pro rodiče s dětmi. Sluníčko svítí, chvilkami nás přidusí kouř z grilu, v pozadí zní hlas moderátora. Výhled máme na dvě spokojené kamarádky sedící v trávě na jedné dece s několika mrňaty – dvě z batolat jsou ve stejném věku. Jdeme pozdravit známého, kterého jsme dlouho neviděli. Na otázku, jak se má, dostáváme neotřelou odpověď. „Dobře. Támhle na dece,“ (ukazuje na batolecí klub) „mi sedí manželka a milenka s dětmi.“

Podívám se podruhé, v duchu počítám všechny děti a porovnávám věk těch dvou nejmladších, které se každé houpe u své mámy v náruči, obě ženy v přátelském hovoru, jedna druhé podává kapesníky. Neubráním se přemýšlení, která je manželka a která milenka a jestli jejich sdílený partner dodržel pravidlo mladšího modelu.

Jste-li Čech ve věku mezi 30 a 50 lety, dozvíte se nad pivem v hospodě, že sedm z deseti vašich přátel či známých svoji starou nebo svoji bytnou více či méně pravidelně podvádí. V této věkové kategorii jde však častěji o náhodné střídání sexuálních partnerek než o nějaké dlouhodobé paralelní vztahy. Tento způsob bude mít nejspíš dost co do činění s tím, že muži k postelovému povyražení potřebují méně či nepotřebují vůbec zapojovat city. Z nazývání manželky různými nelichotivými označeními namísto křestního jména lze přitom odhadnout nejen původ mluvčího (město vs. venkov), ale také stupeň inteligence a hlavně city, které ke své ženě chová. Nemám kamaráda, který by miloval svou ženu, vážil si jí, a pak ji v její nepřítomnosti nazýval „moje stará“. (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V AKTUÁLNÍM ČÍSLE.

Říjnové číslo časopisu Barbar na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!