Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

O modrém pudinku a jeseterovi

Žijeme ve falešném světě. Od doby, kdy jím cloumají sociální sítě, falše v našich životech přibylo mnohanásobně. Anebo jí jen mnohem víc vyplouvá na povrch. Ještě deset let nazpět vás mohla maximálně štvát spolužačka, která se s vámi vždy vítala s afektovaným protáhlým Ahoooj! a americkým úsměvem. Za pět minut vás za rohem s kámoškami pomlouvala. Dnes ale mnozí lidé své životy pečlivě režírují tak, aby – alespoň navenek, a hlavně na fotkách na sociální sítě – vypadali dokonale.
Kateřina Ludačková Hůlková
26. Únor 2018 - 10:14

Na podivný trend upozornila Američanka Kathy DiVincenzo. V rámci akce Měsíc povědomí o poporodní depresi se rozhodla ukázat, s čím sama bojuje, a zveřejnila na svém facebooku koláž dvou fotografií, která během pár týdnů získala tisíce lajků a sdílení.

Na jednom snímku sedí Kathy na zemi v dětském pokojíčku upravená, nalíčená, učesaná, s dětmi. Jedno si způsobně hraje, druhé klidně leží. Kolem je perfektně uklizeno, nikde se neválí smítko, natož kostička lega. Na druhé fotce je tatáž rodina a tentýž pokoj, jen v obličeji bledá žena s kruhy pod očima a vycuchanými vlasy unaveně zírá do objektivu. Kolem přirozený nepořádek, děti se (každé po svém) hlásí o pozornost, zatímco jejich matka vypadá, že nemá sílu ani na to, aby se zvedla z koberce.

„Pravda je taková, že obě fotografie představují můj život. Záleží na tom, jaký mám zrovna den. Běžně však zveřejňuju jen tu lepší stránku. Jestli je ale něco horšího než potýkat se s poporodní depresí, je to předstírání, že žádný problém nemáte,“ upozorňuje DiVincenzo.(...)

 

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ÚNOROVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR

 

ÚNOROVÝ BARBAR V PRODEJI!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!