Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Nahota na prodej

Proč se chlapi bouří proti znázornění vlastní nahoty v roli, kterou tradičně přisuzují ženám? A skutečně platí, že ženy parkují hůř, nebo jsou jen preciznější? Témata pro Kateřinu Ludačkovou Hůlkovou a její Ženský svět.
Kateřina Ludačková Hůlková
28. Listopad 2017 - 15:53

„Ideální žena se vteřinu po ejakulaci změní v basu piv a partu kamarádů.“ Knihou od vyznavače tohoto hesla mě ve 23 letech obdarovali moji studenti angličtiny. Pomaturitní třídu k tomu tehdy navedl Emil, horolezec v invalidním důchodu, s desítkami šroubů a drátů v těle zhuntovaném pádem z dvacetimetrové výšky. Emilovi bylo čtyřiačtyřicet a bavil celou třídu i mě diskusemi v angličtině o mých feministických názorech. No a tak jsem na konci školního roku spolu s kytkami dostala Základy mužského šovinismu od Josefa Hausmanna. Od prvního vydání prý vyšlo pro velký úspěch již asi 17 dalších (tvrdí vydavatel). V zemi, kde se šovinistickému, nebo chcete-li, sexistickému chování častěji smějeme a tleskáme, než že bychom jej odsuzovali, nic překvapivého. Přece jen vloni v klání Sexistické prasátečko soutěžilo 88 reklam.

 

Geniální nátěr všem reklamním tvůrcům, kteří se spoléhají na to, že ženská nahota prodává – a to i naprosto s ní nesouvisející výrobky, nedávno uštědřila nizozemská značka dámských obleků Suitstudio. Představila kampaň pro svou novou podzimní kolekci. A obrátila v ní zažité role. (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V AKTUÁLNÍM ČÍSLE.

Listopadové číslo časopisu Barbar na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!