Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Milion věcí, co mě točí na fejsbuku

Aby bylo hned na začátku jasno, tento text je hejt. Z anglického „hate“ neboli nesnášet, nenávidět. Čili nenávistný příspěvek (většinou se objevují na internetu, ale tento není úplně čistokrevný, neboť je tištěný).
Kateřina Ludačková Hůlková
22. Září 2017 - 09:33

Můj první životní pokus o podnikání mě před pár měsíci dovedl k nutnosti připojit se k požírači času a intimity. K fejsbuku. Ukázalo se totiž, že pro podnikání je to jeden z nejsnazších a nejlevnějších způsobů, jak dělat reklamu a něco podobného marketingu. Jenže fejsbuk vás donutí nejdřív si založit osobní stránku, abyste si pak mohli udělat tu druhou – pro vaši společnost. A pak to přijde.

Jakmile si z opravdových přátel uděláte ty fejsbukové, začnou se taky objevovat žádosti o „přátelství“ od různých známých, které člověk fyzicky potkal třeba jednou v životě. Protože chcete, aby se informace o vašem produktu dostaly k co nejširšímu okruhu lidí (třeba i zadarmo), tak ty žádosti přijmete. A ouvejs. Kdykoliv otevřete fejsbuk, naskáčou na vás příspěvky. Občas milé, tak se třeba dozvíte (většinou z fotek) kdo má nové dítě nebo co dělá mimino, které jste na fejsbuku viděli naposledy včera, ale většinou milión naprosto zbytečných až otravných informací od vašich známých, kteří se na fejsbuku nazývají přátelé. (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ZÁŘIJOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR.

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!