Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Kde domov můj? V zemi prasáků

Žijeme ve státě, kde šéf křesťanských demokratů Pavel Bělobrádek doporučuje samoživitelkám najít si jiného chlapa – takového, který ty její (pro něj cizí) děti bude živit. Žijeme ve státě, kde právě zvolený předseda senátu, dvaasedmdesátiletý Jaroslav Kubera vtipkuje o osahávání sedmnáctiletých dívek. A žijeme na kontinentě, kde důkazem u soudu, že u sedmnáctileté dívky vlastně nešlo o znásilnění, ale že se sexem v temném průchodu souhlasila, jsou krajkové kalhotky, které měla na sobě. Něco je špatně.
Kateřina Hůlková
22. Leden 2019 - 16:03

Setkávám se s názory, že zastávat se práv žen je v dnešní emancipované době už naprosto zbytečné. Až na to že není. Na vysokých postech nejen v politice jsou stále sexisté a šovinisté, kteří stále vidí jediné místo žen u plotny a jejich jedinou správnou roli jako roli matky a sexuálního objektu jejich touhy. Objektu, který ani nemá právo říct, jestli na sex nebo jiné projevy náklonnosti má chuť nebo s nimi souhlasí.

Život v chudobě

Začněme tedy maminkami samoživitelkami. Rodičů, kteří sami pečují o dítě nebo děti, je v Česku více než 166 tisíc, většina jsou ženy. A třetina z nich je podle statistik ohrožena chudobou. Aby ne. Když mimo jiné mnoho z nich nedostává ani výživné od partnera. A tito muži, kterým chybí jakýkoliv smysl pro odpovědnost za nový život, který přivedli na svět, dostávají pro své jednání posvěcení z nejvyšších míst. Politik – také muž, navíc takový, který vychovává tři děti, vysílá do médií jasný signál. Zodpovědnost za zabezpečení dítěte má opuštěná matka. Má si najít nového partnera a ten se má podílet na výchově, když se biologický otec nestará.

Proč tento křesťanský demokrat, který v nejdůležitějších bodech programu má prosazování zájmů rodin, neapeluje právě na muže dlužící výživné, aby plnili svou rodičovskou povinnost danou zákonem? Proč nehlásí do médií pravdu o tom, jak se chová správný muž s velkým M, otec s velkým O? A proč naopak svými výroky ospravedlňuje toto jednání? I takto vypadá současná pomoc českého státu samoživitelkám. Bohužel nejen konzervativní lidovci zakrněli u svého dogmatu, že posláním ženy je osa „kuchyň, kostel, postel“. (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ZIMNÍM DVOJČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!