Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Ozve se klepání, a za dveřmi je tučňák

Ťuk ťuk, tučňák. Představení plzeňského loutkového Divadla Alfa, které bude určené už pro ty nejmenší diváky, pro děti od dvou let. Jedna z letošních horkých novinek divadla, které patří mezi vůbec nejnavštěvovanější scény tohoto typu u nás, bude mít premiéru v březnu příštího roku. Příběh malého chlapce Kryštůfka, na jehož dveře někdo zaklepal. Za dveřmi stál malý tučňák.
Pavel Pechoušek
31. Říjen 2019 - 16:09

Inscenaci bude s herci Divadla Alfa připravovat manželská dvojice z Ostravy, režisér a scénograf Tomáš Volkmer a divadelní lektorka a dramaturgyně Hana Volkmerová. Oba již více než 15 let tvoří a lektorují umělecko-vzdělávací programy pro děti různého věku od batolat až po teenagery a studenty vysokých škol.

Půjde o jejich srdcové představení. Nejedná se o žádné motto, ale charakteristiku či vysvětlení toho, proč režiséři po takovém tématu sáhli. Ty hry jsou prostě od srdce,“ uvádí ředitel Alfy Jakub Hora. A takových srdcových představení bude víc.

Letošní sezona začíná v říjnu pohádkou Spáčka a vřeteno, což je světoznámá hra pro děti z pera Neila Gaimana, moderní verze klasické pohádky o Šípkové Růžence. Jedná se o rodinné divadlo, ve kterém vystupují loutky a živí herci, často jsou představení navštěvovaná školami. Se Západočeským muzeem vznikl společný projekt Paleontologie naživo.(...)

 

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ŘÍJNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR! 

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!