Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Jižní Čechy pohodové: tipy na celé léto

Zahrajte si na budějovickém náměstí obří Člověče, nezlob se. Prožijte Pohádkový Chlum u Třeboně, ochutnejte Borůvkobraní, překonejte svůj strach na Lipně při show letních extrémních sportů. Jižní Čechy jsou letos pohodové – časopis Barbar ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu přináší velký přehled akcí, kde nikdy nebudete sami. Užijte si jihočeské léto naplno.
Jihočeská centrála cestovního ruchu
10. Červenec 2017 - 10:07

Umění ve městě

16. června – 29. září 2017

České Budějovice

Sochařská výstava Umění ve městě vstupuje do jubilejního 10. ročníku a i letos přináší do ulic Českých Budějovic, Hluboké nad Vltavou a Veselí nad Lužnicí více než dvacítku soch a instalací. V letošním ročníku se mohou návštěvníci i obyvatelé Českých Budějovic těšit na „Člověče, nezlob se“ nebo obří Mouchu na náměstí Přemysla Otakara II.

VICTOR VASARELY

25. června – 1. října 2017 

Hluboká nad Vltavou

Alšova jihočeská galerie, sídlící vedle zámku na Hluboké, představuje vedle výstavy Válečný plakát i světový tahák v podobě děl Victora Vasarelyho, kdy budou vystavena i díla zapůjčená jeho vnukem. Světově proslulý maďarsko-francouzský malíř, kreslíř, grafik, sochař a autor četných realizací v oblasti užitého umění a realizací do architektury, který je považovaný za otce op-artu, jednoho ze zásadních uměleckých směrů konce padesátých a první poloviny šedesátých let minulého století.

Léto na Bechyňce

17. června – 17. září 2017

Tábor – Bechyně

Vyrazte na výlet historickým Křižíkovým vlakem z roku 1903 zvaným Elinka nebo lokomotivou Bobinka po nejstarší elektrifikované trati ve střední Evropě z Tábora do Bechyně. Celé léto probíhají o víkendech nostalgické jízdy, které doprovází řada akcí v Táboře a Bechyni. Historickým vláčkem se můžete vypravit třeba 8. 7. na Divadlo v trávě, 29. 7. na Keramické trhy, 6. 8. na Dechovkový festival a 18.–20. 8. na Bechyňské doteky do Bechyně a také vyjet 15. 7. na Bohemia Jazz Fest či 4.–6. 8. na Komedianty v ulicích do Tábora.

Jihočeské klavírní kurzy

2.–14. července 2017

Blatná

Nejstarší klavírní kurzy v republice, založené před 31 lety prof. Zdenou Janžurovou, se i letos konají v místě s bohatou hudební a kulturní tradicí. Jsou určené jak začátečníkům, tak pokročilým studentům – od dětí předškolního věku po dospělé. Setkávají se zde začínající klavíristé z celé republiky a ze zahraničí s pokročilými účastníky a mnohdy i s těmi absolventy kurzů, kteří se stali renomovanými umělci – například Miroslavem Sekerou, Janem Bartošem či Pavlem Voráčkem.

26. mezinárodní hudební festival Český Krumlov

14. července – 5. srpna 2017

Český Krumlov

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov nabídne 19 koncertů, na nichž vystoupí špičkoví hudební umělci. Dominantou MHF ČK je tradičně jeho zahajovací operní galakoncert, který bude tentokrát patřit dokonce dvěma operním hvězdám – okouzlující sopranistce Angele Gheorghiu a sympatickému tenoristovi Ramónu Vargasovi. Doprovodí je PKF – Prague Philharmonia pod vedením Leoše Svárovského. Z velkých osobností klasické hudby se na 26. festivalovém ročníku představí například violoncellista Mischa Maisky nebo Julian Rachlin, který patří nepochybně mezi současnou houslovou i violovou špičku. Festival vzdá rovněž poctu několika umělcům, jejichž výročí si připomínáme v roce 2017, a nabídne i osvěžující populární žánry. (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK S MNOŽSTVÍM LETNÍCH TIPŮ ČTĚTE V LETNÍM DVOJČÍSLE ČASOPISU BARBAR.

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!