Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Jindřichův Hradec: město poznání a zážitků

Město Jindřichův Hradec je známé nejen svou bohatou a velmi zajímavou historií, ale především díky velkému množství atraktivit, které rozhodně zaujmou nejednoho návštěvníka. Na své si přijdou milovníci historie, kulturní nadšenci i příznivci aktivního trávení volného času. Každý si vybere, každý si najde to své.
17. Květen 2017 - 11:57

Ti, kteří se rádi toulají historií, si určitě nenechají ujít návštěvu státního hradu a zámku, za jehož zdmi ožívají příběhy let dávno minulých prostřednictvím zajímavých prohlídek a expozic. Ponoříte se do historie sahající od původního osídlení města až po novější dějiny posledního vládnoucího rodu. Součástí zámeckého komplexu je i nově otevřený zámecký mlýn, kde je připravena stálá expozice zaměřená na historii rybníkářství a lesnictví na Jindřichohradecku. Nedílnou součástí expozice je i obnovená výstavka o Františku Křižíkovi a jeho vodní elektrárně z roku 1888, která v tomto objektu stále funguje.

Vynechat byste neměli návštěvu sousedního Domu gobelínů, interaktivního muzea pro děti i dospělé, s ukázkou ručního tkaní, kterým město proslavila Marie Hoppe Teinitzerová na počátku 20. století a které má ve městě dlouholetou tradici. Stejně tak zajímavá je návštěva Muzea Jindřichohradecka, muzea s největším pohyblivým lidovým betlémem na světě, nebo návštěva Muzea fotografie a moderních obrazových médií, které nabízí výstavy děl českých i zahraničních autorů. Výstavní dům Stará radnice nabízí letos kromě stálých expozic novou výstavu pro děti, věnovanou pohádkové postavičce skřítka Hajaji. V letošní sezoně budou zpřístupněné i prostory městské galerie, ve kterých se můžete těšit na zajímavou výstavu Jak šel čas. Unikátní podívanou v podobě kombinace hudby, světelných efektů a videoprojekce vám nabídne aqua show sv. Florián. (...)

Informační středisko města Jindřichův Hradec

Panská 136/I, 377 01 Jindřichův Hradec

tel.: +420 384 363 546

e-mail: info@jh.cz

www.infocentrum.jh.cz

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V KVĚTNOVÉM ČÍSLE

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!