Rodokmeny od mojedejiny.cz

Benefiční koncert pro Salesiánské středisko mládeže

Srdečně vás zveme na benefiční koncert pro Salesiánské středisko mládeže. V pondělí 6. května 2024 od 19 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích vystoupí Spirituál Kvartet! Jak organizátoři ze Salesiánského střediska mládeže na akci lákají?
25. Březen 2024 - 10:38

Benefiční koncerty na podporu nejrůznějších projektů pro děti a mládež pořádáme již více než deset let. Snažíme se, aby naše koncerty byly žánrově pestré a zajímavé. Jsme rádi, že jsme za tu řadu let mohli přivítat spoustu skvělých interpretů, kteří mají srdce na správném místě a byli ochotní vystoupit na benefici na podporu dobré věci. V minulosti jsme tak na našich benefičních koncertech měli tu cest přivítat například Pavla Šporcla, Hradišťan, Nezmary, Pavel Helan trio, Prague cello quartet, Štěpána Raka, Rudyho Linku či Jana Smigmatora.

Jsme velice rádi, že pro letošní rok se nám podařilo pro spolupráci na benefičním koncertě získat skupinu Spirituál kvartet. Toto uskupení přímo navazuje na legendární československou folkovou kapelu Spirituál kvintet. Kontinuitu s tímto souborem, který významně ovlivňoval domácí hudební scénu více než šedesát let, zaručuje nejen návrat k původnímu historickému názvu, ale především účast Jiřího Holoubka a Veroniky Součkové, dlouholetých členů Spirituál kvintetu. Ti své síly spojili s dalšími dvěma vynikajícími muzikanty: zpěvákem, skladatelem, banjistou, hráčem na steel kytaru a kontrabas Zbyňkem Burešem, a kytaristou, zpěvákem a majitelem podmanivého basu Janem Jandou. Spirituál kvartet s pokorou, úctou a vděkem staví na odkazu svých předchůdců, který ovšem zcela samozřejmě rozvíjí dál vlastním zvukem i podáním nejen skladeb prověřených desetiletími, ale i novým autorským repertoárem. Hlavní interprety v několika písních doprovodí také sbor děti ze ZUŠ Vojtech, pro které bude jisté vystoupení s hudebníky tohoto formátu velkým zážitkem a nezapomenutelnou zkušeností.

Stejné tak věříme, že koncert tak skvělé skupiny, navíc v prostředí krásného prvorepublikového kostela sv. Vojtěcha, bude krásným zážitkem i pro návštěvníky koncertu, kteří navíc zakoupením vstupenky přispějí na dobrou věc. Výtěžek letošního benefičního koncertu chceme použít na revitalizaci dvou učeben, ve kterých pořádáme volnočasové aktivit pro děti a mládež. Chceme vytvořit dvé multifunkční učebny zařízené moderním nábytkem, kde bude možno provozovat různé aktivity (výtvarné, IT, hudební…) v příjemném a moderním prostředí vhodném pro kvalitní trávení volného času. Pokud to získané prostředky umožní, chceme také pořídit pomůcky a vybavení pro moderní výukové metody vzdělávaní. Realizace tohoto projektu je významným strategickým a rozvojovým krokem organizace. Uvědomuje si totiž, že příjemné, bezpečné a moderní vybavení učeben hraje klíčovou roli při vzdělávaní děti. Navíc nám tyto nové zrekonstruované prostory umožní nabízet větší spektrum volnočasových aktivit většímu množství děti a mladých lidí.

Vstupenky v předprodeji zakoupíte za zvýhodněnou cenu, takže neváhejte, přijďte si poslechnout skvělou hudbu a zároveň podpořit dobrou věc. Těšíme se s Vámi na viděnou.