Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Pavel Karpíšek: Z Vejprtic do Senátu

Pavel Karpíšek je v současnosti úspěšným starostou obce Vejprtice nedaleko Plzně. Má jeden smělý plán: kandidovat do Senátu.
01. Září 2018 - 11:13

Získal vysokoškolské právnické vzdělání a následně začal působit jako učitel. To byla dobrá škola trpělivosti, které pak využil i v politice. Stal se starostou Vejprtic.

Původně měl v plánu se do školy opět vrátit, ale jeho starostovské povinnosti jej natolik zaměstnaly, že se prozatím s rolí pedagoga musel rozloučit. Svou funkci zodpovědně zastává už 25 let. Je oblíbený, což dokazuje, že pravidelně získává nejen nejvyšší počet hlasů ze všech kandidátů, ale také je opětovně po celé čtvrtstoletí jmenován na post starosty.

Jediným přerušení jeho starostenské dráhy bylo čtyřleté období, kdy vykonával funkci ve vedení Plzeňského kraje. Ale i v té době, ačkoliv nebyl přímo starostou, ve vedení Vejprtic zůstával. Působil jako krajský radní v oblasti zdravotnictví a sociální péče a díky tomu se stal osobou, která je schopná velmi dobře rozpoznávat a řešit problémy dotýkající se krajského zdravotnictví a sociální péče.

Aktivně podporuje podnikání. Velmi dobře ví, že vzkvétající podnikání s sebou přináší i zaměstnanost a nenutí lidi odcházet za prací jinam. Jeho zájem o podporu služeb, malého a drobného podnikání jej přivedla až k příležitosti, kdy byl zvolen předsedou Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje. A do toho dál starostuje ve Vejprticích. Denně tak řeší problémy občanů z jeho regionu.

Volby do Senátu

V říjnu můžeme očekávat nejen komunální volby, ale také volby do Senátu. Pavel Karpíšek, člen ODS, se voleb zúčastní jako jeden z kandidátů za senátní obvod číslo 8, do kterého patří okres Rokycany, Plzeň-sever a doplňuje jej také Chrást, Dýšina, Kyšice a část Berounska.

Senátní kandidaturu vnímá jako svou nejvyšší kvalifikaci, za kterou vděčí především dlouholeté zkušenosti ve funkci starosty. Domnívá se, že starostové jsou ze všech politiků nejblíže občanům, a proto by měl být jejich hlas vyslyšen. Chce mimo jiné upozorňovat na rozdílnost problémů venkovského regionu v porovnání s velkými městy. Díky voličům může dostat šanci.